Dwane Casey poprowadzi drużynę LeBrona

Kanada Top News sty 29, 2018 at 4:00 pm
Dwane Casey

Dwane Casey

Dwane Casey po raz pierwszy w karierze będzie trenerem drużyny gwiazd. Po zwycięstwie Toronto Raptors nad Los Angeles Lakers, szkoleniowiec zapewnił sobie pozycję head-coacha drużyny stworzonej przez LeBrona Jamesa. Wygrał wyścig z Tyronnem Lue.

To dziewiąty sezon Dwane’a Caseya na stanowisku pierwszego szkoleniowca Toronto Raptors, ale dopiero w tym roku Raps są wystarczająco mocni, by zapewnić trenerowi szansę poprowadzenia zespołu w trakcie tegorocznego Meczu Gwiazd (All-Star Game). To również pierwszy szkoleniowiec w historii organizacji z Kanady, któremu udała się ta sztuka. Kyle Lowry i reszta kolegów świętowała sukces trenera w szatni po meczu z Los Angeles Lakers. Na głowę trenera spadła spora ilość wody.

– To duży zaszczyt. Cieszę się w imieniu całej drużyny z Toronto – mówił Casey w rozmowie z dziennikarzami.

Raptors mają drugi najlepszy bilans na wschodzie. Pierwsi są Boston Celtics, ale ich trener – Brad Stevens nie mógł poprowadzić drużyny gwiazd, ponieważ dostał taką szansę rok temu. Dwane uczestniczył w Meczu Gwiazd jako asystent, nigdy head-coach. – To będzie szalony weekend – mówi.

Fred VanVleet przechodzi obronę Jordana Clarksona w wygranym przez Raptors niedzielnym meczu z Lakers (123-111)

Fred VanVleet przechodzi obronę Jordana Clarksona w wygranym przez Raptors niedzielnym meczu z Lakers (123-111)

Casey obejmie drużynę wybraną przez LeBrona Jamesa, w której znalazł się również DeMar DeRozan. – Cieszę się, bo to był jeden z moich celów. Chciałem, żeby sztab dołączył do mnie – mówił zawodnik.

Mecz Gwiazd odbędzie się w nocy z 18 na 19 lutego. Drużynę wybraną przez Stephena Curry’ego poprowadzi Mike D’Antoni. Po raz pierwszy będzie to mecz, w którym nie będzie podziału na wschód i na zachód.

Więcej – TUTAJ.