Seksualne życie parlamentarzystów jest obarczone sporym ryzykiem

Lokalnie Top News sty 29, 2018 at 6:00 am
Rick Dykstra

Rick Dykstra

Po trzęsieniu ziemi, jakim była dymisja lidera ontaryjskiej Partii Konserwatywnej Patricka Browna, następują trzęsienia wtórne.

Rezygnację z zajmowanego stanowiska złożył Prezydent Ontario PC Party, Rick Dykstra. Swój ruch uzasadnił koniecznością wyboru nowego lidera, który zastąpi Browna.

Dykstra sfotografowany w nocnym klubie w towarzystwie nastolatek.

Dykstra sfotografowany w nocnym klubie w towarzystwie nastolatek.

Zakomunikował o tym w niedzielę na Twitterze: „To wspaniałe przeżycie widzieć przemianę i odwilż w Partii. W ciągu najbliższych kilku miesięcy zobaczymy, jak partia będzie łączyć się z nowym liderem. W miarę rozwoju tego procesu podjąłem decyzję odejścia z funkcji prezydenta, aby ktoś inny mógł prowadzić tę ciężką pracę”.

Dykstra nie napisał dlaczego musiał odejść.

W niedzielę późnym wieczorem magazyn Maclean w Internecie opublikował tekst zawierający zarzut molestowania seksualnego młodej pracownicy sztabu po imprezie w Ottawie w 2014 roku, kiedy Dykstra był posłem do Parlamentu Federalnego.

Maclean w artykule twierdzi, że Dykstra ogłosił swoją rezygnację dwie godziny po tym, jak skontaktowano się z nim w celu uzyskania komentarza na temat stawianych mu zarzutów. Dykstra nic nie wspomniał o nich w swojej twitterowej notce.

Zarzuty Maclean nie zostały udowodnione w sądzie.

Vic Fedeli

Vic Fedeli

Po odejściu Browna tymczasową funkcję lidera partii, pięć miesięcy przed wyborami objął Vic Fedeli, poseł to Parlamentu Prowincyjnego, były burmistrz North Bay.

Rezygnacja Dykstry zbiegła się z powrotem do piastowanych stanowisk przez dwóch kluczowych członków Partii Konserwatywnej w Ontario, Alykhan Velshi i Nicka Bergaminiego, którzy podali się do dymisji po ujawnieniu zarzutów o molestowanie seksualne stawianych Brownowi. O podjętej decyzji poinformował Velshi w e-mailu skierowanym do członków partii.

W e-mailu Velshi podkreślił potrzebę reorganizacji partyjnego sztabu po zmianie przywództwa i poinformował, że zmiany te podjęte zostały po zleceniach, jakie wydal tymczasowy lider Fedeli.