Doug Ford wraca do polityki i chce zostać premierem Ontario

Lokalnie Series Top News sty 30, 2018 at 6:00 am

aadoug2

Były torontoński radny, Doug Ford będzie ubiegał się przywództwo Postępowych Konserwatystów w Ontario.

Ford powiedział, że chce powstrzymać partię przed wpadnięciem w ręce wewnętrznych elit których przedstawicielem był Patrick Brown, który zrezygnował z funkcji lidera partii pod wpływem zarzutów o niewłaściwe zachowania seksualne wobec swoich podwładnych.

- Byłem głęboko zaniepokojony tym, co obserwowałem ostatnio w PC Party – powiedział Ford reporterom z Etobicoke, dzielnicy położonej na zachodzie Toronto – Tysiące zwolenników partii z przerażeniem obserwuje jak partia popada w kompletny chaos, a najgorsze w polityce jest to, że w pewnym momencie elity partyjne odłączyły się od zwykłych ludzi i nie dbają o to, co ci ludzie mają im do powiedzenia.

Ford powiedział, że będzie liderem, który „posprząta bałagan” i odmieni „wrogie otoczenie” Konserwatystów

- To naprawdę krytyczny moment dla naszej partii, dla naszych ludzi, dla przyszłości naszej prowincji – powiedział przyznając jednocześnie, że partyjne grono przywódcze nie chce, by brał udział „w tym wyścigu”.

Doug Ford po śmierci swojego brata Roba, byłego burmistrza Toronto bezskutecznie ubiegał się o fotel burmistrza tego miasta. Przegrał z obecnym burmistrzem, Johnem Tory. Pełnił także funkcję radcy Ward 2, Etobicoke North od 2010 roku do roku 2014.

Popularny wśród mieszkańców Toronto Rob Ford zmarł w marcu 2016 roku, po walce z rakiem.