Znarkotyzowani policjanci na posterunku

Lokalnie Top News sty 30, 2018 at 10:00 am
Jeden z policjantów, Const. Vittorio Dominelli. Zdjęcie z Facebooka.

Jeden z policjantów, Const. Vittorio Dominelli. Zdjęcie znalezione na Facebooku.

Dwaj torontońscy policjanci, którzy spożyli marihuanę mieli halucynacje i wezwali pomoc, zostali zawieszeni w wykonywaniu czynności służbowych.

- Obaj funkcjonariusze są sprawdzani przez wewnętrzny wydział ds. policyjnych standardów zawodowych – poinformował Mark Pugash, rzecznik prasowy miejskiej policji w Toronto.

Siedziba 13 dywizji torontońskiej policji.

Siedziba 13 dywizji torontońskiej policji.

Z informacji podanych przez CBC News wynika, że obaj policjanci, którzy pracują w 13 Dywizji, byli na posterunku policji znajdującym się w pobliżu skrzyżowania Eglinton Avenue West i Allen Road w czasie, kiedy mieli spożywać narkotyk. Według ustaleń stacji telewizyjnej obaj funkcjonariusze zaczęli narzekać na „halucynacje”, a jeden z nich zwrócił się o pomoc. Obaj zostali odwiezieni do szpitala policyjnym radiowozem.

W weekend torontońscy policjanci przeprowadzili nalot na Community Cannabis Clinic, sklep z medyczną marihuaną na St. Clair Avenue West w pobliżu Dufferin Street. Z ustaleń wynika, że narkotyzujący się policjanci skorzystali z jadalnej marihuany pochodzącej z tego właśnie sklepu. Nie jest jasne, czy funkcjonariusze ci uczestniczyli w rewizji sklepu.

Dziennikarze CBC News ustalili, że dochodzenie dotyczy const. Vittorio Dominelliego i jego partnera. Nie udało się im ustalić nazwiska drugiego policjanta.

Na razie funkcjonariuszom nie postawiono żadnych zarzutów. Uzależnione jest to od wyniku śledztwa prowadzonego przez wewnętrzny wydział ds. policyjnych standardów zawodowych. Jest to specjalna jednostka policji, która rozpatruje skargi na niewłaściwe zachowania policjantów w ramach Ustawy o Usługach Policyjnych w Ontario (Ontario’s Police Services Act). Jednostka ta jest odpowiedzialna za nadzorowanie praktyk policyjnych – zachowań, wyglądu, etyki i uczciwości funkcjonariuszy.