Romans trenera z młodziutką gimnastyczką zakończony aresztowaniem

Lokalnie Top News sty 31, 2018 at 6:00 am
Scott McFarlane

Scott McFarlane

Policja oskarżyła trenera gimnastyki o napaści seksualne na 15-letnią gimnastyczkę.

Nastolatka zgłosiła się do policji w regionie Peel i powiedziała, że przez cztery lata była wykorzystywana seksualnie przez trenera. W piątek policja wydała kanadyjski nakaz aresztowania Scotta McFarlane’go. W poniedziałek sam oddał się w ręce policji.

McFarlane został oskarżony o: napaść na tle seksualnym, stosunek seksualny z dzieckiem poniżej 16 roku życia, udostępnianie materiałów o charakterze pornograficznym osobie poniżej 16 roku życia i niemoralne postępowanie wobec osoby poniżej 16 roku życia.

Żaden z tych zarzutów nie został udowodniony w sądzie.

Oskarżony pracował w kilku klubach gimnastycznych w regionie Peel, Oakville, Ottawie i w zachodniej Kanadzie.

Kelly Manjak

Kelly Manjak

Kelly Manjak, właściciel klubu Manjak’s Gymnastics w Mississaudze powiedział we wtorek, że McFarlane był pracownikiem jego klubu przez cztery lata, aż do zwolnienia w październiku. Manjak nie sprecyzował powodu zwolnienia. Dyrektor generalny Gymnastics Ontario powiedział, że było to związane z nękaniem w mediach społecznościowych. Zakomunikował, że Gymnastics Ontario ostatecznie zdecydowało zawiesić McFalane’a na trzy miesiące po otrzymaniu powiadomienia o okolicznościach jego odwołania.

McFarlane rozpoczął jednak pracę w The Oakville Gymnastics Club przed jego zawieszeniem. Prezes tego klubu, Wayne Hussey stwierdził, że referencje trenera zostały sprawdzone, ale nic podejrzanego nie znaleziono, co mogłoby uniemożliwić odmowę zatrudnienia dla doświadczonego trenera. Dodał, że McFalane dostarczył też klubowi wymagane przy zatrudnieniu na tego typu stanowiskach zaświadczenie o niekaralności w przeszłości. Po dwóch tygodniach świeżo zatrudniony trener skończył pracę, wziął urlop, z którego nie wrócił.

Dyrektor generalny Gymnastics Ontario, Dave Sanford powiedział, że cała społeczność gimnastyczna w prowincji jest „głęboko zasmucona” z powodu zarzutów wobec trenera.

Śledczy podejrzewają, że wśród młodych gimnastyczek, którymi opiekował się McFarlane może być więcej ofiar, dlatego proszą każdego, kto posiada informacje na ten temat o kontakt ze specjalną jednostką w Peel Regional Police.

Tymczasem kanadyjski związek gimnastyczny „Gymnastic’s Canada wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że McFarlane został „bezterminowo zawieszony” w prawach trenera z powodu zarzutów postawionych przez policyjnych śledczych.