Tory chce się spotkać ze społecznością Gay Village

Lokalnie Top News sty 31, 2018 at 10:00 am
Odkryte dotychczas ofiary McArthura:44-letni Selim Esen,  49-letni Andrew Kinsman, 58-letni Majeed Kayhan, 50-letni Soroush Mahmudi i 47-letni Dean Lisowick.

Odkryte dotychczas ofiary McArthura:44-letni Selim Esen, 49-letni Andrew Kinsman, 58-letni Majeed Kayhan, 50-letni Soroush Mahmudi i 47-letni Dean Lisowick.

Burmistrz Toronto, John Tory chce spotkać się z liderami społeczności LGBTQ w związku z aresztowaniem rzekomego seryjnego mordercy Bruce’a McArthura.

O swoim zamiarze Tory poinformował reporterów we wtorek rano, dzień po tym, jak policja ogłosiła, że McArthur został oskarżony o kolejne trzy morderstwa pierwszego stopnia.

Śledczy przeszukują jeden z domów, z których korzystał McArthur.

Śledczy przeszukują jeden z domów, z których korzystał McArthur.

Burmistrz powiedział, że podczas, gdy istnieje „wiele pytań”, które pozostają bez odpowiedzi na temat policyjnego dochodzenia w sprawie McArthura i na które nie można w pełni odpowiedzieć do czasu zakończenia postępowania sądowego przeciwko podejrzanemu.

Tory stwierdził, że chce spotkać się z liderami LGBTQ by omówić relacje między społecznością gejowską a policją.

- Na pewno chcę zająć się szerszym problemem, jakie są ich relacje z policją – powiedział – To była relacja, która zmierzała w dobrym kierunku na dość konsekwentnych zasadach, choć były też wyboje na tej drodze. Chcę, by te relacje dalej się rozwijały.

McArthur został aresztowany 18 stycznia. Do tej pory został oskarżony o zabójstwo pięciu będących częścią tak zwanej Gay Village w okolicach Wellesley i Church. Wśród zidentyfikowanych dotąd ofiar są: 44-letni Selim Esen, 49-letni Andrew Kinsman, 58-letni Majeed Kayhan, 50-letni Soroush Mahmudi i 47-letni Dean Lisowick.

W rozmowie z dziennikarzami Tory powiedział, że już „szukał wskazówek” od społeczności LGBTQ, kto powinien być reprezentowany na spotkaniu. Po tych konsultacjach doszedł do wniosku, że nie zaprosi na spotkanie przedstawicieli torontońskiej policji, aby obecni na spotkaniu czyli się swobodnie i mogli rozmawiać szczerze.

Bruce McArthur

Bruce McArthur

- Chcę, aby ludzie mogli swobodnie mówić co chcą, abyśmy mogli wykorzystać te informacje w konstruktywny sposób, aby poprawić relacje – powiedział burmistrz – Gdybyśmy zechcieli zwołać drugie spotkanie, w które zaangażowana jest policja, zrobimy to.

Prawdopodobnie historia zabójstw dokonywanych przez jowialnego staruszka z siwą brodą  będzie miała swój ciąg dalszy. Policja jest przekonana, że jest więcej ofiar tego seryjnego mordercy.