Niekonserwatywne wybory w Partii Konserwatywnej

Lokalnie Series Top News luty 1, 2018 at 9:56 am
Prezydent Ontario PC Party Jag Badwal ogłosił termin wyborów lidera partii.

Prezydent Ontario PC Party Jag Badwal ogłosił termin wyborów lidera partii.

Na wybór nowego lidera Partia Konserwatywna daje sobie 38 dni.

O terminie wyboru nowego szefa partii poinformował prezydent Ontario Progressive Conservative Party, Jag Badwal.

- Nowy lider będzie miał za sobą zjednoczoną partię gotową do walki o wygranie nadchodzących wyborów – powiedział Badwal.

Partia szuka nowego lidera po tym, jak Patrick Brown ustąpił ze stanowiska z powodu oskarżeń o niewłaściwe zachowania seksualne wobec dwóch kobiet. Brown zaprzeczył tym zarzutom.

Wyznaczono też limit kosztów wewnątrzpartyjnej kampanii wyborczej. Nie może on przekroczyć 750 tysięcy dolarów.

Postawiono też dość wysokie bariery finansowe wobec kandydatów na lidera Ontario PC. Aby kandydować trzeba wnieść opłatę rejestracyjną w wysokości 75000 dolarów plus depozyt $25000. Kolejne 25 tysięcy kandydat zapłaci, jeżeli będzie chciał mieć dostęp do listy członków partii.

Planowana jest też co najmniej jedna debata kandydatów. Nie ustalono jeszcze daty takiego spotkania.

Rozstrzygnięto też w jaki sposób członkowie Partii Konserwatywnej będą głosować. I tutaj Torysi porzucili konserwatysm i wkraczają w dwudziesty pierwszy wiek, bowiem głosowanie odbędzie się metodą elektroniczną. 9 marca będzie ostatnim dniem głosowania.

Badwal przyznał, że taki sposób głosowania wymusił krótki termin wyborów. Po prostu użycie technologii komputerowej było najlepszą i najszybszą formą przeprowadzenia wyborów.

Przewodniczący komitetu organizacji wyborów, Hartley Lefton powiedział, że jest to „duży krok naprzód” w wyborze nowego lidera, który zjednoczy partię przygotowując ją do wyborów prowincyjnych w 2018 roku. Dodał, że w wyborach będą mogli bez problemu wziąć udział członkowie partii z każdego zakątka prowincji.

- Ten otwarty i demokratyczny proces nie tylko pozwoli na większe zaangażowanie naszych członków, ale także umocni nas w nadchodzących miesiącach i wyborach do prowincyjnego parlamentu, aby partia wspólnie mogła wprowadzić zmiany, które będą konieczne i przydatne rodzinom w Ontario.