Prywatny arsenał broni na Eglinton Avenue West

Lokalnie Top News luty 1, 2018 at 12:30 pm

aaarsenal

56-latek z Toronto został aresztowany i oskarżony o posiadanie 71 sztuk broni palnej i tysiące nabojów.

Cały arsenał przechowywał w swoim domu w pobliżu Eglinton Avenue West i Kipling Avenue.

Policja rozpoczęła śledztwo po otrzymaniu „operacyjnej” informacji o mężczyźnie, który jakoby miał posiadać dużą ilość nielegalnej broni. Funkcjonariusze uzyskali od sądu nakaz przeszukania. Po wejściu do domu mężczyzny odkryli 25 pistoletów i 46 karabinów i strzelb oraz około 10 tysięcy sztuk amunicji.

aaarsenal3Obecnie mieszkaniec Toronto stanie przed sądem z 15 zarzutami, z których głównymi są: posiadaie nielegalnej broni palnej, przechowywanie broni palnej uzyskanej z przestępstwa oraz nieostrożnego przechowywania broni palnej i amunicji.

Jeden z karabinów myśliwskich pochodził z kradzieży, do której doszło stosunkowo niedawno, bo na początku stycznia 2018 roku.

- Fakt, że zabraliśmy te pistolety z rynku, to znacząca część naszej pracy – stwierdził supt. Ron Taverner. Dodał, że niektóre z broni, która znajdowała się na składzie została „przerobione na różne sposoby”. Głównie dotyczyło to pistoletów mogących oddać pojedyncze strzały na broń maszynową.

Taverner powiedział, że śledczy nie mają informacji o tym, w jaki sposób ta broń mogła być użyta.

- Możemy spekulować, jakie rzeczy mogły się wydarzyć, ale nie wiemy, jakie były intencje – powiedział.

Oficer podkreślił, że choć można określić odkrycie policjantów jako „szokujące”, to jest ono dalekie od największego arsenału z nielegalną bronią, jakie widział podczas swojej policyjnej kariery.

- Ten skład broni mieści się prawdopodobnie w górnej strefie stanów średnich – stwierdził.

Oskarżony mężczyzna stanął na pierwszym przesłuchaniu w sądzie 31 stycznia.