Paweł Grodkowski oskarżony o wandalizm

Lokalnie Top News luty 4, 2018 at 6:00 am

aametro2

Chciał zatrzymać ruch na lotnisku, udało mu się na dwie godziny sparaliżować metro.

Policja aresztowała 48-letniego mężczyznę oskarżając go o zniszczenie przełączników na 2 linii metra, co spowodowało wstrzymanie ruchu pociągów na dwie godziny.

Około 5:30 w piątek rano pracownicy TTC zdali sobie sprawę, że mogło dojść do uszkodzenia 10 przełączników na trasie metra, co mogło doprowadzić do wypadku. Po dalszych inspekcjach kierownictwo TTC zdecydowało się wstrzymać ruch pociągów między stacjami Kipling i Jane. Po około dwóch godzinach, gdy już wszystko zostało naprawione, pociągi rozpoczęły normalne kursowanie.

Tego samego dnia wieczorem policja aresztowała podejrzanego, który był w posiadaniu narzędzi, które mogły być użyte do uszkodzenia przełączników ze śladami ich używania. Jak wykazały badania kryminalistyczne te same narzędzia zostały użyte do odcięcia zasilania na lotnisku. Okazało się, że 7 stycznia mężczyzna przedostał się na ogrodzony teren w pobliżu The East Mall i The Queensway i odciął część lotniska Pearson od zasilania. Na szczęście lotnisko dysponowało awaryjnym zasilaniem w prąd elektryczny.

Podejrzanym okazał się Paweł Grodkowski. W sobotę rano stanął przed sądem w Starym Ratuszu oskarżony o wykroczenia, w tym dziesięć zarzutów o niszczeni cudzej własności, jednym zarzutem czynu zagrażającemu życiu oraz dwoma zarzutami o włamanie.