800 tysięcy dolarów, których nikt nie chce

Lokalnie Top News luty 5, 2018 at 6:00 am
Pieniądze były w bagażu lotniczym.

Pieniądze były w bagażu lotniczym.

Policjanci z regionu Peel znaleźli w walizce prawie 800 tysięcy dolarów, które nie mają właściciela.

Według informacji podanych przez służbę policyjną regionu Peel, 19 kwietnia ubiegłego roku, kobieta podróżująca samolotem Air Canada z lotniska Pearson do Vancouver oddała do odprawy bagażowej torbę, którą po obowiązkowej kontroli bezpieczeństwa uznano za podejrzaną.

W związku z tym torba nie znalazła się luku samolotu, choć pasażerka, która ją nadała poleciała jak gdyby nic do Vancouver.

Kiedy bagaż został skontrolowany urzędnicy znaleźli w środku 797,790 dolarów. Pieniądze zostały oddane do depozytu, a właścicielka torby została przesłuchana przez policję z Vancouver. Podczas przesłuchania kobieta zeznała, że nie wiedziała, co znajduje się w nadanej przez nią jako podróżny bagaż torbie.

Śledczy oświadczyli, że mimo to, iż są przekonani, że kobieta była prawdopodobnie zaangażowana w jakaś działalność przestępczą, a gotówka znaleziona w jej bagażu była własnością uzyskaną z przestępstwa, z braku dowodów nie postawiono jej żadnych zarzutów karnych.

aapieniadzePolicja z regionu Peel oświadczyła, że funkcjonariusze z należytą starannością starali się zlokalizować prawowitego właściciela tych pieniędzy, ale jak do tej pory starania te nie przyniosły żadnego rezultatu. Nikt też nie zgłosił zaginięcia tak pokaźnej gotówki.

W związku z tym pieniądze zostaną przekazane na konto komisariatu policji. Jak powiedziała szefowa policji regionu Peel, Jennifer Evans, fundusze te nie mogą być wykorzystane na jakikolwiek cel przez kolejne siedem lat, na wypadek, gdyby ktoś zgłosił się po tę gotówkę.