Artur Binkowski aresztowany

Polacy w Kanadzie Top News luty 5, 2018 at 4:00 pm
Artur Binkowski (z prawej) i Marcin Najman

Artur Binkowski (z prawej) i Marcin Najman

Znany bokser polskiego pochodzenia Artur Binkowski został aresztowany w Kanadzie – poinformował portal Boxing.pl. Z tego względu pod znakiem zapytania stanął jego pojedynek z Marcinem Najmanem w Warszawie.

Najman organizuje Narodową Galę Boksu na PGE Narodowym. 25 maja miał się zmierzyć z Binkowskim, ale ten najbliższe tygodnie spędzi za kratkami.

Jak na razie Najman jednak nie panikuje.

- Od samego początku, od kiedy postanowiliśmy, że przyjmiemy ofertę Artura Binkowskiego, zakładaliśmy, że będzie również potrzebny zawodnik w gotowości na zastępstwo. Ale w tej chwili nie podejmujemy w tej sprawie żadnych decyzji. Z moich informacji wynika, że Artur nie ma problemów kryminalnych, a są to problemy rodzinne i osobiste. Poczekamy jak rozwinie się ta sytuacja. Tydzień temu Artur dzwonił do mnie, że może tak się zdarzyć, że pójdzie na miesiąc do aresztu, za próbę kontaktu ze swoimi dziećmi - skomentował w rozmowie z boxing.pl Najman.

To nie pierwszy konflikt z prawem urodzonego w Polsce 42-letniego Binkowskiego, który wyemigrował z ojczyzny w wieku 13 lat. Olimpijczyk z Sydney, gdzie wystartował pod kanadyjską flagą i dotarł do ćwierćfinału, dzisiaj jest osobą kontrowersyjną pod względem sposobu zachowania.

Artur Binkowski i Krzysztof Zimnoch podczas pojedynku

Artur Binkowski i Krzysztof Zimnoch podczas pojedynku