Młoda i piękna Caroline chce być premierem Ontario

Lokalnie Top News luty 5, 2018 at 10:00 am

aamulroney

Córka byłego premiera Kanady, Briana Mulroneya oficjalnie zgłosiła swoją kandydaturę na lidera Postępowej Partii Konserwatywnej w Ontario.

Tym samym Caroline Mulroney, potwierdziła wiadomości, których mówiono od przeszło tygodnia, iż będzie jedną z czołowych kandydatów do przywództwa Torysów w Ontario.

O swojej decyzji znana 43-letnia prawniczka podała podczas spotkania z dziennikarzami na hokejowej arenie na północy Toronto w czasie, gdy jej dwóch synów rozgrywało mecz w drużynie Triple A.

- Po 15 latach rządów liberalnych potrzebujemy nowej zmiany – powiedziała Mulnorey – Ludzie są zmęczeni, chcą nowego rządu, więc zdecydowałam się zgłosić moją kandydaturę.

Brian Mulroney z rodziną w czasie, gdy pełnił funkcję premiera Kanady. Tuż obok swojej mamy siedzi nastoletnia Caroline.

Brian Mulroney z rodziną w czasie, gdy pełnił funkcję premiera Kanady. Tuż obok swojej mamy siedzi nastoletnia Caroline.

Mulroney wierzy, że jest w stanie zjednoczyć odmienne skrzydła w partii, mimo, że nigdy nie sprawowała żadnych funkcji partyjnych i tak na dobrą sprawę, z polityką ma tyle wspólnego co nastoletnia (przed laty) córka urzędującego premiera.

- Zobowiązuję się dać dobrą zmianę – powiedziała – Ludzie zasługują na rząd, który się nimi przejmie. Dlatego będę pukała do drzwi, bo wiem, że mogę być tym przywódcą, który to zapewni.

Mulroney skomentowała słowa krytyki, jaka pada w jej stronę ze strony konkurentów.

- Oznacza to, że są nerwowi – stwierdziła – Nie mogę kontrolować to, co robią inni. Wszystko, co mogę zrobić, to upewnić się, że moja kampania jest prawdziwa, że nie zwodzi, że pokazuje mnie taką osobą, jaką jestem.

Córka premiera była przede wszystkim krytykowana za to, że część swojego życia spędziła poza Kanadą. Studiowała na Harvardzie i w New York University.

- Bardzo przesadzili – powiedziała – Większość mojego życia spędziłam w Kanadzie, w Ontario.

Zaledwie kilka godzin po tym, jak Caroline Mulroney zgłosiła swoją kandydaturę, otrzymała niezwykle cenne wsparcie ze strony prominentnego członka Partii Konserwatywnej, byłego dyrektora wykonawczego firmy Postmedia, Roda Phillipsa, który również był wymieniany, jako czołowy kandydat na lidera PC Party w Ontario. Stwierdził, że nie będzie dążył do przywództwa w partii i, że będzie wspierał Mulroney.