Rośnie nam polsko-kanadyjski olimpijczyk

Polacy w Kanadzie Top News luty 6, 2018 at 3:30 pm
Adam Król

Adam Król

4 lutego w Hershey Centre w Mississaudze odbyły się Halowe Mistrzostwa Kanady w Wioślarstwie (Canadian Indoor Rowing Championships). Sporym sukcesem może poszczycić się nasz rodak, Adam Król, który w pięknym stylu zdobył złoty medal wygrywając zawody w kategorii juniorów (młodzież do 19 roku życia) i wyprzedzając drugiego zawodnika o ponad 4 sekundy. 

Dodatkowo poprawił swój rekord życiowy i osiągnął jeden z najlepszych rezultatów w Kanadzie w tym roku, w swojej kategorii wiekowej.

Adam Król urodził się w 2001 roku w Poznaniu. Do Kanady przyjechał w 2005. Początkowo jako dziecko trenował gimnastykę, później pływanie, odnosząc sukcesy na poziomie regionalnym i prowincyjnym. W sierpniu 2017 roku postanowił zmienić dyscyplinę i zaczął trenować wiosłowanie, w krótkim czasie stając się jednym z najlepszych nastolatków w kanadyjskiem wioślarstwie.

W najbliższym czasie Adam będzie rozwijał swoje umiejętności na tygodniowym obozie szkoleniowym w Victorii (BC), na który został zaproszony przez trenerów kadry narodowej.

Na wiosnę będzie uczestniczył w kwalifikacjach do juniorskiej reprezentacji narodowej Kanady. Na co dzień Adam trenuje w Don Rowing Club w Mississaudze pod okiem trenera Horacio Tendilla.

Życzymy Adamowi wytrwałości w treningu i sukcesów.

zz adam2