Winna młodzieńcza brawura i bezmyślność

Lokalnie Top News luty 7, 2018 at 10:00 am

aawyscig4

Śmierć 19-letniej dziewczyny w wypadku samochodowym jest skutkiem nielegalnych wyścigów ulicznych.

aawyscig2Zdaniem policyjnych śledczych około 23:00 grupa siedmiu młodych ludzie opuściła restaurację w Mississaudze i wsiadła do dwóch pojazdów – Mitsubishi Eclipse i Ford Fusion. Oba samochody jechały z dużą prędkością wzdłuż Eglinton Avenue West nim zbliżyły się do siebie podjeżdżając do Mavis Road. W pewnym momencie kierowca Mitsubushi Eclipse stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w słup podtrzymujące uliczne światła.

Silny impakt uderzenia wyrzucił z samochodu na kilka metrów 19-letnią pasażerkę Rabab Arshad. Przybyli na miejsce sanitariusze pogotowia ratunkowego stwierdzili jej zgon na miejscu. Druga pasażerka znajdujący się w środku pojazdu została przewieziony w stanie ciężkim do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Niefortunny kierowca Mitsubishi Eclipse odniósł stosunkowo najlżejsze obrażenia, choć i on znalazł się w szpitalu, gdzie założono mu opatrunki.

Kierowca i pasażerowie Forda Fusion nie doznali żadnych obrażeń.

aawyscig3Członkowie rodziny zmarłej potwierdzili, że to ona była właścicielką samochodu Mitsubishi. Jej wujek powiedział, że dziewczyna, studentka York University, wcześniej uczyła się do egzaminu, była zmęczona, dlatego pozwoliła znajomemu prowadzić jej samochód. Na kilka minut przed wypadkiem rozmawiała przez telefon z matką i powiedziała, że niedługo będzie już w domu.

We wtorek rano w związku z tą katastrofą zostały aresztowane dwie osoby, w tym 22-letni kierowca Mitsubishi. Są to Muhammad Khan i Hashim Khan. Staną przed sądem z ośmioma zarzutami między innymi o niebezpieczne prowadzenie pojazdu ze skutkiem śmiertelnym, uliczne wyścigi, zbrodnicze zaniedbanie powodujące śmierć.

Obaj pojawili się na pierwszym przesłuchaniu w sądzie w Brampton.