Trzy śnieżne rundy w weekend

Lokalnie Top News luty 9, 2018 at 10:00 am

aasnieg1

Agencja meteorologiczna Environment Canada wydała kolejne ostrzeżenie dla rejonu GTA przed znaczącymi opadami śniegu w najbliższych dniach.

Według synoptyków w tym czasie ma spaść od czterech do dziesięciu centymetrów śniegu. Opady mają rozpocząć się przed południem w piątek i trwać do wieczora.

„Kierowcy powinni zaplanować dodatkowy czas na dotarcie do celu z powodu złych warunków jazdy spowodowanych gromadzeniem się śniegu na nieutwardzonych drogach i zmniejszonej widoczności” – czytamy w komunikacie.

Według departamentu operacji zimowych w urzędzie miejskim Toronto, solenie dróg rozpoczęło się już w centrum miasta i kontynuowane będzie w jego innych częściach.

Oczekuje się, że opady śniegu nie będą miały znaczącego wpływu na ruch samolotów na międzynarodowym lotnisku Pearsona, choć podróżni zachęcani są do sprawdzania statusu swojego lotu przed opuszczeniem domu.

„Opady śniegu są w prognozie pogody, więc rozkład lotów może być zagrożony. Jeśli podróżujesz dzisiaj, sprawdź status swojego lotu z wyprzedzeniem” – napisało kierownictwo lotniska na Twitterze.

Śnieg ma przestać padać wieczorem, ale ulga będzie krótkotrwała. Meteorolog Bill Coulter z CP24 mówi, że miasto czeka kolejne pięć centymetrów śniegu w sobotę i od czterech do ośmiu centymetrów w niedzielę, zanim łagodna masa powietrza nadejdzie na początku przyszłego tygodnia.

- Czekają nas trzy rundy opadów śniegu i chociaż żadne z nich nie będzie szczególnie ciężkie, to w sumie na miasto może spaść 20 centymetrów śniegu, co nie jest mało – stwierdził Coulter.