Kiedy rząd Kathleen Wynne odmówi pomocy…

Lokalnie Top News luty 10, 2018 at 10:00 am
Wolontariusze Toronto Tool Library

Wolontariusze Toronto Tool Library

Żeby dalej działać muszą zebrać co najmniej 35 tysięcy dolarów.

Ryan Dyment i Lawrence Alvarez, założyciele bezprofitowej wypożyczalni narzędzi.

Ryan Dyment i Lawrence Alvarez, założyciele bezprofitowej wypożyczalni narzędzi.

Toronto Tool Library powstała pięć lat temu, by umożliwić mieszkańcom miasta wypożyczenie narzędzi potrzebnych do remontu domu lub innych prac rzemieślniczych. Organizuje też kursy pomagające ludziom nauczyć się korzystać z narzędzi i wykonanie napraw, jakie są najczęściej potrzebne w domu. Usługa działa podobnie do biblioteki, choć żeby z niej korzystać trzeba wnieść opłatę członkowską w wysokości od 50 do 100 dolarów rocznie.

TTL jest organizacją bezprofitową, która jednak ma spore koszty swojego utrzymania. Sama opłata czynszowa za pomieszczenia, w którym są narzędzia wynosi 100 tysięcy dolarów rocznie.

- Do tego dochodzą koszty wynagrodzenia pracowników, napraw sprzętu i jego zakup – mówi Ryan Dyment, współzałożyciel biblioteki.

Bobbi Hunter wypożycza narzędzia od początku istnienie Toronto Tool Library.

Bobbi Hunter wypożycza narzędzia od początku istnienie Toronto Tool Library.

Żeby sprostać tym potrzebom TTK zorganizowała akcję zbierania dobrowolnych datków na utrzymanie działalności (crowdfunding) pod hasłem „Keep the Tool Library Alive!”

- Moglibyśmy podnieść opłaty członkowskie, ale nadal chcemy, by nasze usługi były przystępne cenowo dla wszystkich środowisk w mieście – mówi Dyment.

Biblioteka Narzędzi przez pięć lat swojej działalności wypożyczyła narzędzia ponad 65 tysięcy razy. Działa w trzech lokalizacjach w Toronto.

Organizacja starała się o dotacje od rządu prowincji, ale spotkała się z odmową.

Prawda jest taka, że jeżeli zbiórka funduszy się nie powiedzie trzeba będzie zwolnić pracowników, sprzedać narzędzia i zakończyć działalność.