Wypadek kolumny premiera Kanady. 3 osoby ranne

Kanada Top News luty 10, 2018 at 12:30 pm

Screen Shot 2018-02-10 at 09.51.44Do wypadku kolumny aut z limuzyną premiera Kanady doszło w okolicach Los Angeles. Życiu Justina Trudeau nie zagraża niebezpieczeństwo, jakkolwiek w zdarzeniu ucierpiały trzy osoby, które zostały przewiezione do szpitala.

Zderzenie nastąpiło po tym, jak kierowca Toyoty Highlander skręcił w lewo przed kolumną rządową. Kobieta prowadząca toyotę i jej syn trafili do szpitala. W wypadku ucierpiał także jeden z policjantów jadących na motocyklu w kolumnie California Highway Patrol.

Nie ma informacji o stanie zdrowia poszkodowanych. Wiadomo za to, że premierowi Kanady nic się nie stało.

Przed wypadkiem Justin Trudeau wygłaszał odczyt w Prezydenckiej Bibliotece Ronalda Reagana w Simi Valley o zaletach układu NAFTA.

Więcej – TUTAJ.

Premier Kanady trafił kilka dni temu na czołówki gazet po spotkaniu w ratuszu w Edmonton, gdzie poprawił kobietę, która w czasie rozmowy z nim użyła słowa “mankind” (ang. ludzkość, rodzaj ludzki). Trudeau stwierdził, że zamiast tego powinna używać “niewykluczającego” slowa “peoplekind”. Gdy skrytykowali go nawet przychylni mu publicyści, przeprosił za “głupi żart”.

zz trudeauDo zdarzenia doszło w czasie spotkania w ratuszu w Edmonton, na zakończenie serii pytań od publiczności. Jedna z kobiet, prosząc Trudeau, by przyjrzał się prawu dotyczącemu organizacji religijnych, powiedziała “Miłość macierzyńska to miłość, która zmieni przyszłość ludzkości” (“Maternal love is the love that’s going to change the future of mankind”).

Trudeau odpowiedział na to: Wolimy mówić “peoplekind”, niekoniecznie “mankind”, ponieważ jest bardziej inkluzywne.
Jego komentarz został wyśmiany w konserwatywnych mediach, które oskarżyły premiera o “virtue signalling” – afiszowanie się zachowaniami, które mają zasygnalizować moralną wrażliwość. Przeciwnicy polityczni z kolei oceniły, że Trudeau brakuje powagi niezbędnej do kierowania państwem.
Wkrótce po swoich słowach, Trudeau przeprosił za nie, obracając sprawę w żart. – Wszyscy dobrze wiecie, że niekoniecznie udanie żartuję. Kilka dni temu popełniłem głupi żart, który wydaje się, że staje viralem. To wydawało mi się dobre w danym kontekście. Poza kontekstem już nie jest takie dobre i to przypomina mi to, że nie powinienem żartować, nawet gdy myślę, że myślę, że coś jest zabawne.
To nie pierwsza wpadka Trudeau. W 2016 roku swoje pierwsze wystąpienie w sprawie wybuchu pożarów w prowincji Alberta rozpoczął od żartu na temat serii filmów “Star Wars”.
Dwa lata wcześniej, będąc jeszcze w opozycji, krytykował przystąpienie Kanady do koalicji przeciw tzw. Państwu Islamskiemu, mówiąc, że pomoc humanitarna jest lepsza niż “próba dobycia naszych myśliwców i pokazania, jakie są wielkie”.

Więcej – TUTAJ.