Eksplozja w komercyjnym budynku w centrum Mississaugi

Lokalnie Series Top News luty 11, 2018 at 9:54 am

zz miss7W pobliżu skrzyżowania ulic Hurontario St. i Dundas St. doszło dziś rano do eksplozji w jednym z budynków biznesowych niedaleko szkoły podstawowej Thomas L. Kennedy.

W rezultacie trzy osoby zostały przewiezione do szpitala – mężczyzna w stanie ciężkim oraz kobieta i mała dziewczynka, którzy doznali mniej groźnych obrażeń. Zabrano ich z dachu budynku. Dwie inne osoby, które znajdowały się wewnątrz plazy zostały sprawdzone na miejscu przez paramedyków i nie zabrane do szpitala.

Przyczyna eksplozji nie jest jeszcze znana. Doszło do niej na plazie z licznymi małymi biznesami w pobliżu skrzyżowania Agnes St. i Hurontario St. Część plazy zawaliła się. Zdaniem szefa straży w Mississaudze, Tima Becketta – zniszczeniu uległa 1/3 biznesów w budynku.

Znajdowały się tam takie biznesy jak: Fanery’s Convenience, Liberty Tax Service, Distincionz Hair Studio, Kim Fook Yuen Seafood BBQ, Maya Beauty Salon.

Pożar dotknął tę plazę. Prawdopodobnie zostanie wyburzona.

Pożar dotknął tę plazę. Prawdopodobnie zostanie wyburzona.

Ewakuowano mieszkańców pobliskiego budynku mieszkalnego. Cześć z nich znalazło schronie ie w podstawionych autobusach miejskich. W tym czasie uruchomiono tymczasowe schronisko na terenie Mississauga Valley Community Centre.

Ulica Hurontario została zamknięta dla ruchu w obu kierunkach od Dundas Street do Hillcrest Avenue.

Na mediach społecznościowych świadkowie twierdzą, że słyszeli wybuch tuż przed 7:30.

Screen Shot 2018-02-11 at 10.44.53

Screen Shot 2018-02-11 at 10.41.27

Screen Shot 2018-02-11 at 09.47.40 zz miss5 zz mississauga2 zz mississauga