Ulice zamienią się w lodowiska

Lokalnie Top News luty 11, 2018 at 6:00 am

aalod2

Dla własnego bezpieczeństwa – jeśli nie musisz, nie ruszaj się z domu. Chyba, że chcesz pojeździć na łyżwach.

Służby meteorologiczne wydały kolejne, niezwykle silne ostrzeżenie przed marznącym deszczem, który sprawi, że drogi i chodniki w rejonie całego południowego Ontario, w tym GTA pokryją się lodem i zamienią w ślizgawki.

aalod4Marznący deszcz ma zacząć padać dziś rano by po południu zamienić się w opady śniegu, które będą trwały aż do wieczora. Taka aura następuje po tym, jak w ostatnich dniach w rejonie GTA spadło w sumie prawie siedem centymetrów śniegu.

Sobotnie opady śniegu doprowadziły do 250 kolizji na patrolowanych przez OPP drogach w rejonie GTA. Sierżant Kerry Schmidt namawia kierowców, by dostosowywali sposób jazdy do warunków atmosferycznych, a przede wszystkim pozostawiali sobie bardzo dużo miejsca na hamowanie.

Według drogowców sprzątanie po ostatnich opadach na głównych drogach zostało zakończone w sobotę wieczorem. Przed przewidywanymi opadami w niedzielę wysypano na drogi duże ilości soli.

W niedzielę podczas opadów śniegu na drogi ma wyruszyć około 200 ciężarówek rozsypujących sól, 600 pługów śnieżnych i 300 maszyn chodnikowych.

aalod- Ruszamy do pracy, gdy opady śniegu wynoszą 2,5 centymetra na drogach ekspresowych, 5 centymetrów na głównych ulicach i 8 centymetrów na drogach lokalnych. Apelujemy do kierowców o to, by dostosowali styl jazdy do warunków, poświęcili więcej czasu na jazdę, a jak spotkają na drodze nasz sprzęt podczas pracy dali naszym operatorom niezbędny czas i przestrzeń – mówi Mark Mills, nadinspektor ds. operacji zimowych w rejonie GTA – Po wykonaniu naszej pracy drogi powrócą do dobrego stanu.

Mills zauważył, że drogowcy mają tej zimy o wiele więcej pracy niż w którymkolwiek z poprzednich trzech zim i starają się uporać z opadami śniegu najlepiej jak mogą i potrafią.

- Mamy wystarczająco dużo pracowników, abyśmy mogli przez to przejść – powiedział – Oni pracują całą dobę i robią wszystko co jest możliwe, by drogi były w jak najlepszym stanie.