Sprzedaż marihuany w Ontario pod ścisłą kontrolą rządu

Lokalnie Top News luty 12, 2018 at 4:07 pm

aamarychaAmatorzy rozrywkowej marihuany będą mogli ją nabyć w Ontario za pośrednictwem internetowej firmy Shopify Inc.

Jest to część planu wprowadzenia do legalnej sprzedaży produktów z konopi indyjskich w Ontario, nad czym pieczę sprawuje Ontario Cannabis Retail Corporation (OCRC), spółka zależna od Liquoe Control Board of Ontario (LCBO).

- Naszym priorytetem jest spełnienie wymagań prowincji w zakresie bezpiecznego i rozsądnego handlu detalicznego marihuaną rekreacyjną od chwili zalegalizowania jej przez rząd federalny – powiedział George Soles, prezes i dyrektor generalny LCBO – Z niecierpliwością czekamy na połączenie naszej fachowej wiedzy ze społecznie odpowiedzialnym sprzedawcą dysponującym światowej klasy rozwiązaniami handlowymi, aby zapewnić bezpieczne, świadome i niezawodne zakupy, jakich oczekują nasi klienci. Takimi rozwiązaniami dysponuje Shopify.

Technologia Shopify będzie również wykorzystywana w sklepach stacjonarnych do przetwarzania transakcji na iPadzie oraz na ekranach cyfrowych wyświetlających informacje o produkcie i stanie zdrowia klienta.

aamarycha3OCRC podkreśliła, że ontaryjczycy będą mieli dostęp do tych samych informacji o produkcie według zasad odpowiedzialności społecznej zawartych w federalnych dyrektywach dotyczących marketingu – zarówno w sklepie, jak i w sieci.

Publiczne konsultacje dotyczące proponowanych przez Health Canada regulacji w handlu konopiami indyjskimi, w tym ograniczeń dotyczących oznakowani na opakowaniach, a także ograniczeń dotyczących marketingu (podobnych do tych, jakim podlegają wyroby tytoniowe) zakończyły się 20 stycznia, a ich ostateczna wersja nie została jeszcze opublikowana.

Oprócz sprzedaży w Internecie, rząd Ontario uruchomi punkty sprzedaży w 40 sklepach, których liczba ma wzrosnąć do 150 do końca 2020 roku.

Sprzedaż marihuany w Ontario będzie dostępna tylko za pośrednictwem kontrolowanych przez rząd prowincję rządowych sklepów. Inne prowincje, takie jak Alberta czy Kolumbia Brytyjska dopuszczają jej prywatną sprzedaż.