Za kierownicą z papugą na ramieniu

Kanada Top News luty 13, 2018 at 12:30 pm

aapapuga

Tego jeszcze nie było – kobieta prowadziła samochód trzymając na swoim ramieniu dużą papugę.

Policjanci patrolujący drogi w okolicach Stratford w Ontario zauważyli kobietę podróżującą swoim samochodem z dziwnym zwierzęciem na ramieniu. Tym zwierzęciem okazała się papuga. Kobieta została zatrzymana i ukarana mandatem za naruszenie Ontario Highway Traffick Act, czyli prowincyjnego kodeksu drogowego, który zabrania „stłoczenia na miejscu kierowcy”. Tego rodzaju wykroczenie wiąże się z minimalną grzywną w wysokości 110 dolarów.

Pytanie, które zadali dziennikarze policjantom, czy mają rację karząc kierującą samochodem kobietę z tego właśnie powodu, bo mają wątpliwości, czy papuga czyniła tłok na miejscu kierowcy.

Funkcjonariusze przyznają, że „stłoczenie miejsca kierowcy” jest zarzutem, który niezwykle rzadko jest stawiany kierującym samochodami. Próbują jednak uświadomić kierowcom, że jazda z dowolnymi zwierzętami nie może powodować rozproszenia uwagi kierującego, które może prowadzić do niebezpiecznej jazdy.

- Najczęściej widzimy małe psy lub koty na kolanach kierowców, które mogą zaprzątnąć choćby na chwilę uwagę kierowcy – mówi const. Laura Lee Brown, rzeczniczka okręgu OPP w Perth – Ale po raz pierwszy zdarzyło nam się spotkać osobę kierującą samochodem z dużym ptakiem, który może latać na ramieniu. Dla bezpieczeństwa tej kobiety i innych użytkowników drogi nie mogliśmy takiej sytuacji tolerować.