Brąz Kanadyjki wzbudził wściekłość Koreańczyków

Kanada Top News luty 14, 2018 at 12:30 pm
Kim Boutin po zdobyciu brązowego medalu w Pyeong Chang.

Kim Boutin po zdobyciu brązowego medalu w Pyeong Chang.

Kanadyjska łyżwiarka Kim Boutin skupiła na sobie nienawiść południowokoreańskich kibiców.

Kim Boutin z Quebecu zdobyła brązowy medal w konkurencji short track na dystansie 500 metrów na Igrzyskach w Pyeong Chang. Kanadyjka znalazła się na podium po dyskwalifikacji reprezentantki Korei Południowej Choi Min-jeong sklasyfikowanej początkowo na drugiej pozycji. Trener Kanadyjki złożył do komisji sędziowskiej zażalenie, ponieważ Koreanka zajechała drogę Boutin. Sędziowie uznali protest Kanadyjki i Choi Min-jeong została zdyskwalifikowana.

Po tym wydarzeniu na forach społecznościowych posypały się na kanadyjską zawodniczkę gromy ze strony zawiedzionych koreańskich kibiców. Wiele komentarzy na Instagramie było obraźliwych. Były też groźby śmierci.

Związek sportowy Speed Skating Canada wspólnie z oficerami z RCMP wraz z Kanadyjskim Komitetem Olimpijskim zajęły się niezwykle stresującą sytuacją kanadyjskiej łyżwiarki.

„Zdrowie, bezpieczeństwo i ochrona wszystkich członków naszego zespołu jest naszym najwyższym priorytetem” – napisał w oświadczeniu Kanadyjski Komitet Olimpijski.

Głos zabrał też Międzynarodowy Komitet Olimpijski, który zwrócił się do kibiców, z apelem o „szacunek dla sportowców i ich występów oraz wspieranie wspanialej pracy, jaką wykonali oraz wspieranie ducha olimpijskiego”.

- Myślę, że z punktu widzenia MKOl nikt z nas, niestety lub na szczęście, nie może kontrolować mediów społecznościowych, a społeczeństwo ma prawo do mówienia różnych rzeczy – powiedział rzecznik MKOl Mark Adams.

W rezultacie ataku internetowych trolli Boutin zamknęła swoje konta w mediach społecznościowych i wraca na lód. Kanadyjka będzie rywalizowała ponownie w sobotę w short track na 1500 metrów a także stanie w finale na 3000 metrów.