Kradną na rympał, ale skutecznie. Na razie wciąż są na wolności.

Lokalnie Top News luty 15, 2018 at 6:00 am

aaatm3

Policja z Hamilton usiłuje zidentyfikować grupę rabusiów, którzy kradną bankomaty (ATM) by później wypatroszyć je z gotówki.

Sposób działania grupy jest za każdym razem taki sam – podjeżdżają dużym samochodem, zabierają maszynę do bagażnika i odjeżdżają.

aaatm2Ostatnią taka akcja miała miejsce we wtorek w nocy, kiedy złoczyńcy kradzionym dużym samochodem typu SUV wjechali do restauracji Spring Grill House przy Upper James Street w pobliżu Stone Church Road i zabrali stamtąd stojącą tam maszynę ATM.

Dwóch rabusiów było przed lokalem, trzeci samochodem przebił się przez frontowe okno restauracji.

Biały SUV wielokrotnie rozbija szklane witryny restauracji, dopóki nie potłukły się wszystkie okna. W tym momencie samochód „parkuje” tyłem do znajdującej się w środku maszyny bankowej, a dwaj będący dotychczas przed lokalem złodzieje władowują ją na tył samochodu. Po czym wszyscy trzej odjeżdżają.

Policja twierdzi, że prawdopodobnie ci sami sprawcy dostali się w podobny sposób do wielu firm skąd zrabowali bankomaty wraz z gotówką.

„Policja z Hamilton zaleca firmom, w których stoją maszyny ATM, by chronili się przed tego typu kradzieżami odsuwając je od okien i drzwi” – napisano w wydanym w środę komunikacie prasowym – „Należy upewnić się, że bankomaty są w zasięgu kamer monitoringu i są przymocowane łańcuchem lub przykręcone do podłogi. Firmy powinny zadbać o regularne opróżnianie maszyn w celu ograniczenia ilości gotówki w środku”.

Jednocześnie policja zwróciła się z prośbą do każdego, kto ma informacje na ten temat o kontakt.