Jak w gangsterskim filmie – ostra strzelanina na autostradzie 401

Lokalnie Top News luty 17, 2018 at 4:46 pm

aagangster

Do gwałtownej strzelaniny doszło na autostradzie 401 na wschód od Winston Chuchill Boulevard w Mississaudze.

Jak powiedział sierżant Kerry Schmidt z OPP do wymiany ognia doszło między dwoma pojazdami jadącymi po dwóch równoległych pasach prowadzącymi we wschodnim kierunku. W rezultacie jeden z pojazdów koziołkował po autostradzie. Incydent miał miejsce w sobotę około 5 rano.

aagangster2W samochodzie znajdowało się pięć osób, które obecnie są przesłuchiwane przez policję. Kierowca i pasażerowie tego samochodu mogą mówić o dużym szczęściu, bo wyszli cało z wypadku i ze strzelaniny. Ślady po kulach na pojeździe świadczą, że oddano do nich wiele strzałów.

- Zdumiewająco nie doszło do obrażeń osób znajdujących się w samochodzie. Nie wiemy nic o innych urazach, które mogły wystąpić u jadących drugim samochodem. To oczywiście część śledztwa – mówi sierżant Schmidt – Nie wiemy jeszcze czy strzelanina była rezultatem drogowej wściekłości, porachunków gangsterskich czy innych przyczyn. Wciąż to jest badane.

Policja nadal poszukuje drugiego pojazdu zaangażowanego w strzelaninę. Samochód opisany jako czerwony powinien mieć znaczące uszkodzenia po lewej i prawej stronie, ponieważ „brał udział w kolizji i uderzał w bariery po obu stronach autostrady”.

aagangster4- W tej chwili członkowie naszej kryminalistycznej jednostki identyfikacyjnej i funkcjonariusze zajmujący się bezpieczeństwem na autostradach pomagają w dochodzeniu – powiedział Schmidt – Oczywiście sprawdzamy okoliczności zajścia na taśmach wideo zarejestrowanych przez kamery monitoringu. W okolicach znajduje się kilka budynków, w których mogą znajdować się kamery. Zapis obrazu przez nie zarejestrowany może dostarczyć pewnych informacji.

Wschodnie pasy autostrady 401 zostały na kilka godzin zamknięte pomiędzy Winston Churchill Boulevard a Mississauga Road w związku z prowadzonym przez policję śledztwem.