Po 20 latach Czesi znowu górą

Kanada Top News luty 17, 2018 at 10:00 am
Czeski bramkarz Pavel Francouz celebruje wygraną ze strzelcem zwycięskiej bramki Janem Kovarem

Czeski bramkarz Pavel Francouz celebruje wygraną ze strzelcem zwycięskiej bramki Janem Kovarem

Męska reprezentacja Czech w hokeju na lodzie pokonała reprezentację Kanady 3:2 w rzutach karnych po nierozstrzygniętych trzech tercjach meczu, który w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 2:2.

Zwycięstwo drużyny czeskiej podczas Igrzysk Olimpijskich w Pyeongchang w Korei Południowej nastąpiło prawie 20 lat po pamiętnej wygranej Czechów z Kanadą podczas Igrzysk w Nagano w 1998 roku.

W piątkowym meczu decydującą o zwycięstwie bramkę strzelił Jan Kovar.

Zwycięstwo daje Czechom pierwsze miejsce w grupie A z dorobkiem pięciu punktów. Kanada jest na drugim miejscu z czterema punktami na koncie po meczu, w którym padło z jej strony dwa razy więcej strzałów niż ze strony przeciwnika.

Trener reprezentacji Kanady Willie Desjardins apelował do swoich zawodników o większą konsekwencję w grze, ale jego apele pozostały bez odpowiedzi. Były chwile, gdy Kanadyjczycy przeprowadzili kilka skutecznych i błyskotliwych akcji, ale w pozostałym czasie wydawali się grać w sobie tylko wiadomym celu.

- Obie drużyny miały ciężką przeprawę i zdarzały się niepożądane sytuacje również w naszej strefie – powiedział Desjardins po meczu – To była dla nas dobra gra, choć wiemy, że musimy się poprawić.