Konieczna przesiadka z tramwajów do autobusów

Lokalnie Top News luty 18, 2018 at 9:58 am

aatram

Od niedzieli tramwaje linii 505 Dundas i 506 Carlton w Toronto zostają zastąpione autobusami.

Kierownictwo TTC oświadczyło, że zmiana ta będzie obowiązywała do końca 2018 roku.

W komunikacie wydanym wcześniej, urzędnicy kierujący pracą komunikacji miejskiej w Toronto stwierdzili, że zmiany te są konieczne ze względu na zmniejszenie liczby dostępnych wagonów tramwajowych, a także szeregu remontów dróg na trasie przejazdu obu linii tramwajowych.

Niektóre z projektów obejmują remont Broadview Avenue, który ma się rozpocząć w maju, oraz prace ekip remontowych TTC w rejonie Dundas Street West i Lansdowne Avenue we wrześniu.

„W celu utrzymania zdolności przewożenia pasażerów w godzinach największego ruchu rano i po południu 30 autobusów zastąpi 18 składów tramwajowych na linii 505 Dundas, natomiast na linii 506 Carlton, 45 autobusów zastąpi 32 składy tramwajowe.” – czytamy w wydanym komunikacie – „Zmiany nastąpią na kilku innych trasach. Tramwaje wracają na trasy linii 511 Bathurst i 503 Kingston Rd. Linia 503 Kingston Rd. od 6 rano do 7 po południu od poniedziałku do piątku będzie wydłużona aż do Spadina Avenue na King Street. Pozwoli to na zwiększenie możliwości przewozowych i zmniejszenie tłoku w pojazdach w godzinach szczytu”.

TTC poinformowało, że obie trasy będą monitorowane w ciągu roku, a możliwość powrotu tramwajów zostanie poddana ponownej ocenie, zależnie od postępu prac remontowych jak również dostępność składów tramwajowych w taborze przedsiębiorstwa. Dostępność ta uzależniona jest od dostaw nowych jednostek tramwajowych zamówionych w firmie Bombardier, która ma ogromne trudności z terminowym zrealizowaniem kontraktu.