Brown dopuszczony do wyścigu o przywództwo w partii

Lokalnie Top News luty 22, 2018 at 6:00 am

aabrown22

Komitet ds. Nominacji zdecydował ostatecznie, że Patrick Brown może ponownie ubiegać się o funkcję lidera Partii Postępowych Konserwatystów w Ontario.

Tak więc lider, który kilkanaście dni temu zrezygnował z pełnienia tej funkcji będzie o nią rywalizował z innymi kandydatami – Christine Elliott, Dougiem Fordem, Caroline Mulroney i Tanyą Granic Allen.

Członkowie Partii Konserwatywnej rozpoczną głosowanie 2 marca, a zwycięzca zostanie ogłoszony 10 marca.

Od chwili przyłączenia się do wyścigu Brown spotkał się z licznymi zarzutami złego zarządzania partią, a także oskarżeniami o charakterze korupcyjnym. Jak pisaliśmy wczoraj jeden z posłów złożył na byłego lidera skargę do Komisarza ds. Uczciwości Ontario.

Brown odrzucił wszystkie zarzuty, zarówno te stawiane ostatnio, jak i te wcześniejsze – o niewłaściwe zachowania seksualne wobec pracownic jego biura poselskiego i poprzysiągł, że będzie nadal wałczył o stanowisko i o swoje dobre imię.

Jego rzeczniczka, Alise Mills, powiedziała, że ekipa wyborcza Browna jest bardzo zadowolona z decyzji komisji, ale stwierdziła, że na razie jej szef nie skomentuje podjętej decyzji.

Całe zamieszanie wokół Browna spowodowało chaos w szeregach Konserwatystów, którzy przed wyborami prowincyjnymi, które odbędą się w czerwcu dotychczas prowadzili w sondażach. Nie wiadomo, jak ostatnie wydarzenia odbiją się na popularności tej partii i czy Torysi będą w stanie pokonać nielubianych, lecz wciąż sprawujących władzę Liberałów.