Makabryczna kolekcja ofiar torontońskiego ogrodnika powiększa się

Lokalnie Top News luty 24, 2018 at 10:00 am
Bruce McArthur

Bruce McArthur

Dotychczas znane ofiary okrutnego ogrodnika. Od lewej: Selim Essen, Sorush Mahmudi, Dean Lisowick, Andrew Kinsman i  Majeed Kayhan.

Dotychczas znane ofiary okrutnego ogrodnika. Od lewej: Selim Essen, Sorush Mahmudi, Dean Lisowick, Andrew Kinsman i Majeed Kayhan.

Kolejna ofiara oskarżonego o seryjne morderstwa Bruce’a McArthura została wykopana z przydomowego ogródka na Mallory Crescent.

Detektywi z wydziału zabójstw torontońskiej policji przypuszczają, że ofiar zbrodniarza może być jeszcze więcej. Na razie będący w areszcie 66-letni ogrodnik został oskarżony o sześć morderstw pierwszego stopnia. Ich zdaniem McArthur zabił: Andrew Kinsmana, Selima Esena, Majeeda Kayhana, Sorousha Mahmudiego oraz Deana Lisowica. Do tej listy dopisany został wczoraj 40-letni Skandaraj “Skanda” Navaratnam.

Dotychczas Navaratnam był uznany za zaginionego. Widziano go ostatnio 6 września 2010 roku w okolicach Wellesley. Potem wszelki ślad po nim zaginął. Jego zaginięcie zgłosił na policję tydzień później jego przyjaciel. Mimo poszukiwań, nie udało się ustalić miejsca pobytu zaginionego. Po jakimś czasie sprawę zamknięto. Dopiero po dwóch latach, w listopadzie 2012 roku zaginięciem Navaratnama a także Kayana i Faiziego zajęła się specjalna grupa śledczych w ramach pracy zespołowej policjantów pod kryptonimem Project Houston. Grupa zadaniowa niewiele wskórała i sprawa została zamknięta ponownie w 2014 roku. Śledczy nie byli w stanie stwierdzić, że zniknięcia Navaratnama, Kayahana i Faiziego są wynikiem nieczystej gry. Zresztą zniknięcie Faiziego wciąż nie zostało rozwiązane, ani też nie zostało połączone ze sprawą McArthura.

Ostatnio "odkryta ofiara McArthura Skandaraj Navaratnam.

Ostatnio “odkryta ofiara McArthura Skandaraj Navaratnam.

Det. Sgt. Hank Idsinga powiedział w piątek dziennikarzom, że szczątki Navaratnam wraz z Mahmudim znaleziono pod roślinami rosnącymi w ogrodzie domu Leaside na Mallory Crescent. Obie ofiary zidentyfikowano na podstawie badań stomatologicznych.

Przeszukiwanie ogrodu na Mallory Crescent zakończyło się 14 lutego. Dom opuścili policyjni technicy kryminalistyki, gdy zdobyli pewność, że nie ma tam żadnych innych ludzkich szczątków. Został oddany z powrotem właścicielom.

Policjanci nie wiedzą w jaki sposób morderca poznał swoją ofiarę. Pięć poprzednich poznał na portalach randkowych dla homoseksualistów. W przypadku Navaratnama wiadomo tylko, że byli „przjaciółmi” na Facebooku. Wiadomo, że wszyscy byli mieszkańcami rejonu w pobliżu Church Street i Wellesley Street, nazywanego przez mieszkańców Toronto jako Gay Village.

Sgt. Hank Idsinga

Sgt. Hank Idsinga

Zaginień w tych okolicach w ostatnich latach było znacznie więcej. Śledczy nie wykluczają, że wśród zaginionych mogą być inne ofiary McArthura. Funkcjonariuszy czekają więc przeszukania kolejnych przydomowych działek. Z ustaleń policji wynika, że domniemany morderca w całej swojej karierze mał pod opieką ponad 50 takich ogrodów.

W każdym z nich mógł zakopać ciała swoich ofiar.