Początek kampanii – Mulroney pierwsza rusza do boju

Lokalnie Series Top News luty 25, 2018 at 10:00 am
Caroline Mulroney

Caroline Mulroney

Kandydatka na lidera Konserwatystów, Caroline Mulroney w swoim najnowszym wystąpieniu stwierdziła, że jej partia znajduje się „w kryzysie”.

- Naszym celem jest pozbawienie Kathleen Wynne władzy. Ten cel tracimy z oczu – powiedziała argumentując, że powrót Patricka Browna miesiąc po tym, jak sam złożył rezygnację z funkcji lidera partii jest krokiem mało poważnym – Rozrywki nie mają miejsca w wyścigu przywódców – podkreśliła.

Mulroney wezwała pozostałych kandydatów na przywódców partii Christine Elliott, Douga Forda i Tanyię Granic Allen, by przyłączyli się do krytyki Browna i apelu, by wycofał się z wyścigu.

W chwilę potem skrytykowała i wytknęła Elliott fakt, że w jakiś sposób odeszła od Konserwatystów do ekipy Liberałów ochoczo przyjmując rządową posadę od Kathleen Wynne. Elliott objęła stanowisko rzecznika praw pacjentów w Ontario.

Z kolei Douga Forda skrytykowała za zbyt kosztowne pomysły, które, w razie przejęcia władzy w prowincji przez Torysów, nie byłyby wykonalne.

- Doug nie może wykonać tego zadania, a Christine udowodniła, że tego nie zrobi – stwierdziła Mulroney – Tylko ja potrafię (wygrać z Kathleen Wynne).

Co ciekawe – Mulroney nie wspomniała słowem o szefowej Parents as First Educators, Tanyii Allen. Nie wiadomo, czy nie znalazła powodu, by ją skrytykować, zgadza sie z jej programem, czy po prostu ją lekceważy, bo jest całkowitym nowicjuszem w świecie polityki.

Mulroney, która nigdy wcześniej nie piastowała żadnego stanowiska z wyboru włączyła się do wyścigu o przywództwo w PC na początku lutego. Hasłem jej kampanii jest „Zróbmy to!”