Poszukiwania malca porwanego przez rzekę

Lokalnie Top News luty 25, 2018 at 6:00 am
Kaden Young

Kaden Young

Już czwarty dzień trwają poszukiwania trzyletniego chłopca porwanego przez rwące wody Grand River w pobliżu Orangeville.

Policyjny helikopter patrolował linię brzegową, zaś nurkowie przeszukiwali obszar wokół miejsca, w którym woda uniosła minivana, którym jechał trzylatek.

Obecnie nurkowie koncentrują się na przeszukiwaniu rzeki na południe od mostu nad Grand River w rejonie Dufferin – poinformował const. Paul Nancekivell z Ontario Provincial Police.

Policja rozważa przerwanie akcji jako misji ratunkowej, ponieważ jest bardzo małe prawdopodobieństwo, by dziecko przeżyło do tej pory, biorąc pod uwagę warunki pogodowe. Niemniej poszukiwania będą kontynuowane w niedzielę.

Załoga helikoptera patroluje linię brzegową rzeki.

Załoga helikoptera patroluje linię brzegową rzeki.

- Poziom wody w rzece spadł o około 10-11 stóp w ciągu ostatnich trzech dni, więc wiele linii brzegowych zostało odsłoniętych. Niektóre obszary są teraz ponownie sprawdzane – powiedział Nancekivell.

Nie ułatwia to jednak pracy ekipom poszukiwawczym. W sobotnie popołudnie nurt rzeki płynął szybko, a powódź sprawiła, że jej brzegi stały się niestabilne.

- Mówimy ludziom, trzymajcie się z daleka od wody, nie podchodźcie do brzegu, bo ziemia się może pod wami osunąć i możecie wpaść do rzeki – mówi policjant.

Prognoza zapowiadająca marznący deszcz też martwi const. Nancekivella, bowiem jeszcze łatwiej będzie wpaść do szybko płynącej rzeki, a lodowaty deszcz może utrudnić lub nawet uniemożliwić pracę śmigłowca.

aamalecJak mogło dojść do tego, że samochód prowadzony przez matkę, w którym był trzyletni Kaden Young wjechał do rwącej rzeki?

Policja twierdzi, że matka jechała z dzieckiem po 10th Line z miasteczka Amaranth i najprawdopodobniej przeoczyła znak drogowy, który informował o zamknięciu szosy. Policjanci przyznają, że tego dnia było mgliście, ale nie wiedzą, dlaczego matka go nie zauważyła lub też go zignorowała.

W rezultacie wyłowiono podtopiony w wodzie samochód z nieprzytomną matką, którą przewieziono do szpitala. W środku nie było jej trzyletniego dziecka.

W czwartek policja w wodzie, 2 kilometry od miejsca, gdzie wyłowiono minivana, znalazła koszulkę, która należała do Kadena.

Nancekevill powiedział, że chłopiec nie miał tej koszulki na sobie, ale to znalezisko dało pojęcie ratownikom, jak daleko mogło przepłynąć jego ciało.

Kwiaty na moście nad rzeką dla upamiętnienia 3-letniego Kadena.

Kwiaty na moście nad rzeką dla upamiętnienia 3-letniego Kadena.

Przez wszystkie dni obok policjantów w poszukiwaniach brało udział około 30 ochotników. Z kolei rodzina chłopca wszczęła poszukiwania na własną rękę wzdłuż 10th Line w East Garafraxa.

Rachel Kirk, która bierze udział w poszukiwaniach mówi, że miejscowa społeczność jest zaszokowana i zjednoczyła się, by pomóc znaleźć chłopca. Mówi, że odgłos lecącego helikoptera robi na niej przygnębiające wrażenie.

- Straszne jest to słyszeć, że wciąż lata i nic nie odnalazł, ale straszne jest też go nie słyszeć, bo to zwiastuje, że już zrezygnowali i nie będzie dobrego zakończenia – mówi – Naprawdę po prostu chcielibyśmy sprowadzić go do domu, do rodziny. Staramy się nie lamentować.