“Pocałunek śmierci” od rasisty wykorzystuje lewicowa gazeta

Lokalnie Top News luty 26, 2018 at 10:00 am
Tanya Granic Allen

Tanya Granic Allen

Liberalny dziennik „The Toronto Star” usiłuje kandydatce na lidera Konserwatystów w Ontario, Tanyi Granic Allen, dorobić „gębę” rasistki.

„Toronto Star” doniósł w weekend, że Paurl Fromm, dyrektor organizacji o nazwie Canadian Association for Free Expression i działacz antyimigracyjny, napisał na Twitterze: “Poprzyj Tany’ę Granic Allen na lidera PC”. Fromm zamieścił link do strony internetowej kampanii Granic Allen, gdzie wyborcy mogą wyrazić wsparcie dla kandydatki.

W artykule zamieszczonym w gazecie napisano także, że Granic Allen nie chciała odpowiedzieć na prośby o komentarz na temat tweeta Fromma.

Jednak w niedzielę Granic Allen, która nie ukrywa, że jest zagorzałą społeczną konserwatystką i przyznaje, że do kandydowania na lidera partii zainspirował ją zwalczany przez środowiska lewicowe kontrowersyjny profesor psychologii z University of Toronto, Jordan Peterson, zamieściła kilka tweetów, w których odcinała się od Fromma. Jednocześnie skrytykowała „Toronto Star” za skrajnie tendencyjny i manipulancki tekst.

„Toronto Star powinien się wstydzić, że nadał rozgłos odrażającemu facetowi z KKK, którego nawet nie chcę wymieniać i którego potępiam” – napisała.

Paul Fromm

Paul Fromm

Fromm brał w przeszłości udział w różnych wydarzeniach poświęconych supremacji białej rasy wraz z członkiem Ku Klux Klanu, Davidem Duke.

„Jeśli którykolwiek z członków KKK podejmie próbę dołączenia do partii PC, jego aplikacje członkowskie zostaną z pewnością odrzucone – i słusznie!” – napisała w kolejnym tweecie Granic Allen.

Podkreśliła dalej, że Fromm nie jest zarejestrowanym członkiem Ontario PC Party dodając, że „nie ma miejsca w naszej partii dla białych supremacjonistów”.

Podczas, gdy Granic Allen pisała swoje tweety, jej rywalka, Caroline Mulroney napisała swój własny, w którym stwierdziła, że jest oburzona widząc „białego nacjonalistę Paula Fromma zaangażowanego w nasz wyścig przywódczy”.

„Moja kampania będzie kwestionować jego członkostwo. W naszej partii jest miejsce na wiele różnych punktów widzenia, ale nie rasistowskich. Wzywam Tany’ę i innych kandydatów do przyłączenia się do mnie i potępienia jego zaangażowania” – napisała Mulroney.

Na ten tweet Granic Allen szybko odpowiedziała pisząc, że Mulroney „nie powinna poświęcać najmniejszej uwagi facetowi z KKK i przysparzać mu rozgłosu wymieniając jego nazwisko, którego wymieniania odmawiam”.