Ruszył proces “turystów” z kokainą

Kanada Top News luty 27, 2018 at 12:30 pm
Melina Roberge (z lewej) i Isabelle Lagace

Melina Roberge (z lewej) i Isabelle Lagace

Dwoje kanadyjskich obywateli, 23-letnia Melina Roberge i 64-letni Andre Tamine, przyznało się do przemycania 95 kilogramów kokainy do Sydney w Australii na pokładzie luksusowego wycieczkowca.

Przemyt miał miejsce w 2016 roku, a Roberge wraz z koleżanką relacjonowały całą swoją egzotyczną podróż dookoła świata w mediach społecznościowych.

Para początkowo nie przyznawała się do stawianych im zarzutów. Zmieniła jednak zdanie tuż przed procesem, który wkrótce się rozpocznie. Towarzysząca jej trzecia osoba, 29-letnia Isabelle Legace, była modelka porno, pochodząca również z Kanady, została skazana w tej samej sprawie na 7,5 roku więzienia już w listopadzie 2017 roku.

Zdjęciami z wakacji chwaliły się w sieci.  Tak wpadły…

Wycieczkowiec MS Sea Princess

Wycieczkowiec MS Sea Princess

Isabelle i Melina na Instagramie chętnie opisywały swoją luksusową wycieczkę z Wielkiej Brytanii do Australii. Kanadyjki z Quebecu jeździły na quadach w Peru, przechadzały się po Times Square w Nowym Jorku, tatuowały w Polinezji Francuskiej. Po dwóch miesiącach podróży statek Sea Princess, którym podróżowały, dotarł do Sydney.

Tymczasem australijskie służby od pewnego czasu obserwowały tę relację z podróży. Nie wiadomo czego się tam dopatrzyły ale na tej podstawie zakwalifikowały podróżujące dziewczyny jako “pasażerów wysokiego ryzyka”.

Australijska policja skontrolowała kajutę kobiet.

W jednej z walizek psy wywąchały 35 kilogramów kokainy. Z kolei w kajucie Andre Tamine’a odkryto aż 60 kilogramów tego samego narkotyku.

zz proces3

Straż graniczna szacowała wartość zabezpieczonych narkotyków na około 21 milionów dolarów australijskich. Australijskie służby nie są pewne, w jaki sposób cała trójka była ze sobą powiązana. Stwierdzono jednak ich związek z “dobrze zorganizowaną grupą przestępczą”.

23-letniej Roberge (menedżerce sklepu jubilerskiego Pandora w Montrealu) i 64-letniemu Tamine’owi grozi nawet dożywocie. Pozostają za kratami, a najbliższa rozprawa dopiero 21 marca. Wyrok spodziewany jest w tym roku.

Więcej – TUTAJ.

zz proces9

zz proces8