Przedwyborczy bałagan u Konserwatystów

Lokalnie Top News luty 28, 2018 at 3:59 pm
Po wycofaniu się Browna na placu boju pozostało czterech kandydatów: Christine Elliott, Tanyia Granic Allen, Doug Ford i Caroline Mulroney.

Po wycofaniu się Browna na placu boju pozostało czterech kandydatów: Christine Elliott, Tanyia Granic Allen, Doug Ford i Caroline Mulroney.

Partia Konserwatywna Ontario postanowiła przedłużyć termin rejestracji członków, którzy chcą głosować na przywódcę ugrupowania.

Wszystko to przez problemy z systemem wyborczym, który nie dostarczył na czas specjalnych numerów identyfikacyjnych dla członków partii, dzięki któremu będą mogli oddać głos w Internecie.

Pierwotny ostateczny termin rejestracji wyznaczony został na 2 marca, ale po zebraniu wielu skarg, że PIN jeszcze do członków partii nie dotarły, zdecydowano przedłużyć ten termin do godziny 23:59. 5 marca.

„Ze względu na liczne żądania, weryfikacja członkowstwa w wyborach na lidera PC została wydłużona do poniedziałku, 5 marca do godziny 23:59. Głosowanie nadal rozpoczyna się o 9 rano 2 marca, a kończy 8 marca o godzinie 21:00.” – napisał szef partyjnego komitetu wyborczego Hartley Lefton.

- Zapomnieli wysłać formularze w rejon 416, nasz najsilniejszy obszar. Wile osób z GTA nie otrzymało jeszcze swoich formularzy, a my słyszeliśmy, że to samo dzieje się w Huntsville – mówi rzecznik prasowy kampanii Douga Forda, Lyndsay Vanstone.

Że organizacja szwankuje przekonali się uczestnicy specjalnie zorganizowanej weekendowej imprezy w Scarborough pod nazwą „PIN Party”, która miała pomóc członkom zarejestrować się na listach wyborczych, ale system podczas trwania imprezy zawiesił się.

Drużyna Christine Elliott również skupiła swoje wysiłki na bezpośrednim kontakcie z członkami partii, aby pomóc im przejść przez skomplikowany proces rejestracji na listach wyborczych i samym procesie głosowania.

Zespół Christine Elliot twierdzi również, że skupił swoje wysiłki na bezpośrednim dostępie do każdej jazdy, aby pomóc członkom poruszać się w skomplikowanym procesie głosowania. Jest to szczególnie ważne dla starszych wyborców, mówią, którzy niekoniecznie mają konta pocztowe, smartfony lub komputery – wszystko to jest wymagane do głosowania w tym wyścigu.

Tanya Granic Allen stworzyła z kolei na swojej stronie internetowej specjalną sekcję poświęconą pomocy wyborcom, na której mogą znaleźć szczegółową instrukcję, krok po kroku jak się zarejestrować i jak oddać głos.

W środę ekipa Douga Forda zgłosiła swoje obawy w związku z „wykorzystaniem na dużą skalę opłaconych kart kredytowych (prepaid card) do opłacania nowych członkostw. Jest to – zdaniem Forda – jawne pogwałcenie zasad członkostwa.

W środę ekipa Forda zgłosiła jeszcze więcej obaw, tym razem nad tym, co opisują jako “wykorzystanie na dużą skalę” opłaconych kart kredytowych do opłacenia nowych członkostw “, które według nich są” jawnym pogwałceniem zasad członkostwa “.

„Karty kredytowe prepaid od dawna kojarzone są z praktyką rejestrowania fałszywych członków, co daje możliwość oszustw wyborczych” – napisał Ford w liście do tymczasowego kierownictwa partii.

Komitet organizacyjny uznał te zastrzeżenia i zdecydował, że wszystkie aktywne członkostwa opłacone kartami kredytowymi typu prepaid, zostaną usunięte z listy uprawnionych do głosowania na potrzeby wyborów lidera partii.

Członkowie PC będą głosować w Internecie między 2 a 8 marca. Zwycięzca zostanie ogłoszony 10 marca.