Nieudana konferencja prasowa premier Ontario i burmistrza Toronto

Lokalnie Top News marz 2, 2018 at 10:00 am
Burmistrz chce, by budynek i biura Ratusza były dostępne dla mieszkańcówi.

Burmistrz chce, by budynek i biura Ratusza były dostępne dla mieszkańcówi.

Wspólną konferencję prasową premier Kathleen Wynne i Johna Tory’ego przerwał przenikliwy krzyk kobiety, która w ten sposób domagała się rozmowy z burmistrzem Toronto.

Kobieta stała przed biurem burmistrza krzycząc o mieszkaniach należących do Toronto Community Housing i „pie..lonej kuli”, która wpadła przez jej okno.

aakonferencjaKrzyk kobiety dochodził spoza pomieszczenia, w którym odbywała się konferencja, ale ochrona budynku szybko zablokowała salę, czym wywołała konfuzję pani premier i burmistrza.

W końcu ochroniarzom udało się rozładować sytuację i uspokoić kobietę, ale konferencja została przerwana i premier Wynne wyjechała na sesję parlamentu na Queen’s Park.

Kiedy Tory, już samotnie wrócił na podium, by odpowiedzieć na pytania powiedział, żę „takie incydenty zdarzają się dość często” i nie ma potrzeby zwiększania środków bezpieczeństwa.

- Nie chcę mówić, że podejmiemy jakieś kroki w oparciu o ten jeden incydent, którego byliście świadkami – powiedział – Zdarza się to dość często i jest to jeden z takich przypadków, kiedy należy zareagować, mieć nadzieję na rozwiązanie problemu, uspokojenie sytuacji, a nie zamykając budynek przed ludźmi.

Ostatniej jesieni komitet wykonawczy burmistrza rozważał możliwość zwiększenia środków na bezpieczeństwo w budynku. Pracownicy miasta przedstawili szereg środków, które według nich mogłyby sprawić, że ratusz stałby się bardziej bezpiecznym miejsce. Rozważano zainstalowanie wykrywaczy metali, kontroli toreb za pomocą aparatów rentgenowskich.

Obecnie Rada Miasta prowadzi politykę otwartych drzwi. Każdy może wejść i wyjść z budynku Ratusza bez przeszkód, ale strażnicy monitorują wejścia i regularnie stacjonują przed biurem burmistrza.

John Tory usiłuje osiągnąć równowagę między dostępnością a bezpieczeństwem.

- Jednym z zagadnień poruszanych podczas dyskusji na temat środków bezpieczeństwa w Ratuszu był fakt, że ludzie mogą przyjść do mojego biura, przyjść do biura radnych ze swoimi problemami. Myślę, że to dobrze, że tak jest… Ale niektórzy ludzie denerwują się z różnych powodów – powiedział Tory – To zrozumiałe. Ludzie przychodzą, gdy są czymś zaniepokojeni, zdenerwowani, coś wydarzyło się w ich życiu. Wiele razy są to problemy, które nie mają nic wspólnego z władzami miasta, ale przychodzą tutaj, ponieważ jest to dostępne miejsce, ponieważ oni czują, że wiele problemów, które ludzie napotykają w swoim życiu zaczynają się od ratusza.

Pracownicy miasta oszacowali, że dodatkowy personel ochrony, gdyby zdecydowano się na jej wzmocnienie, będzie kosztował dodatkowo 714 tysięcy dolarów rocznie, podczas gdy inne proponowane środki bezpieczeństwa wymagałyby dodatkowych 500 tysięcy dolarów jednorazowego dofinansowania kapitałowego.

Kobiecie, która zakłóciła konferencję prasową burmistrza i premier Ontario nie postawiono żadnych zarzutów.