Zimowa pogoda powraca, oby na krótko

Lokalnie Top News marz 2, 2018 at 6:00 am

aasnieg2

System niskiego ciśnienia, który przenosi się znad rejonu Wielkich Jezior do GTA przyniesie spore opady śniegu – ostrzega Environment Canada.

Kanadyjska agencja meteorologiczna wydała ostrzeżenie przed „znaczącymi opadami śniegu” dla Toronto i innych części GTA, jakie mają nastąpić od dzisiejszego poranka.

Już w czwartek w nocy zaczęło padać. Zdjęcie zrobione na parkingu  w Oakville

Już w czwartek w nocy zaczęło padać. Zdjęcie zrobione na parkingu w Oakville

Już w czwartek wieczorem można było zaobserwować mieszankę mokrego deszczu i śniegu, ale „gdy system niskiego ciśnienia przejdzie na południe, energiczne wiatry z północy przyniosą zimniejsze powietrze, co będzie skutkowało obfitymi opadami śniegu” – czytamy w raporcie Environment Canada.

W sumie opady śniegu mogą sięgać 10 centymetrów, zaś w rejonie Peel nawet 15 centymetrów grubości.

„Pozostaje pewna niepewność do dokładnego toru i intensywności obszaru niskiego ciśnienia, co będzie miało wpływ na obfitość opadów śniegu” – piszą meteorolodzy – „Ponadto silne i porywiste wiatry z północy mogą powodować zawieje i zamiecie śnieżne, które z kolei skutkują bardzo słabą widocznością”.

To samo ostrzeżenie pogodowe dotyczy poza Toronto także wielu regionów w południowym Ontario w tym Halton, Peel, Durham i York.

Synoptycy jak zwykle w takich sytuacjach kierują do kierowców apele o uważną i bezpieczną jazdę i o przeznaczenie więcej czasu na dojazd do pracy. Oczywiście ci, którzy nie muszą niech lepiej pozostaną w domu. Drogi bowiem będą w tych okolicznościach pogodowych bardzo śliskie.

Na pocieszenie powiemy, że już w sobotę się wypogodzi, a w niedzielę będzie bezchmurnie i słonecznie.