Dwa duże pożary w GTA. Strażak ciężko ranny

Any Uncategorized Lokalnie Top News marz 3, 2018 at 10:00 am
Miejsce, w którym znalazł się strażak po upadku z dachu. płonącego domu

Miejsce, w którym znalazł się strażak po upadku z dachu. płonącego domu

Strażak spadł z dachu budynku, w którym wybuchł pożar. Z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Pożar wybuchł w opuszczonym budynku przy Mutual Street w pobliżu Gerrard Street i Jarvis Street około godziny 3:00. Pełniący obowiązki szefa strażaków, Jim Jessop mówi, że zanim ekipy przybyły na miejsce budynek palił się już „poważnym ogniem z ciężkimi płomieniami i gęstym dymem”.

Strażak spadł z dachu usiłując dostać się do budynku, aby upewnić się, że nikogo nie ma w środku.

- Spadł z wysokości około 10 metrów. Natychmiast oddano go pod opiekę sanitariuszy. Został zabrany do St. Michael’s Hospital – powiedział Jessop – Odwiedziłem go osobiście wraz z innymi oficerami wyższej rangi i członkami stowarzyszenia. Z radością informujemy, że choć strażak ma wiele złamanych żeber i innych kości, to ma szansę na powrót do zdrowia.

Jessop przyznał, że przez głowę przebiegło mu „wiele czarnych myśli”, gdy obudził go telefon z informacja, że strażak został ciężko ranny podczas pełnienia służby.

- To ryzyko, z jakim zmagają się nasi mężczyźni i kobiety każdego dnia i nocy – powiedział – Informacja o wypadku strażaka to najgorszy koszmar dla każdego starszego oficera.

Paradoksalnie to właśnie opuszczone budynki stanowią największe zagrożenie pożarowe.

Oficerowie wydziału śledczego Toronto Fire Services są teraz na miejscu, by przyjrzeć się okolicznościom powstania pożaru.

Jessop mówi, że choć jest zbyt wcześnie spekulować na temat przyczyn pożaru, to fakt, że płomienie pojawiły się w pustym budynku przypomina o niebezpieczeństwie, jakie opuszczone posesje.

- Ten pożar jest świadectwem, jakie wyzwanie stanowią opuszczone domy. Stanowią poważne zagrożenie dla otoczenia, dla ludzi mieszkających w pobliżu i dla naszych pracowników – stwierdził pełniący funkcję szefa torontońskich strażaków Jim Jessop – Będziemy dokładnie analizować historię tej nieruchomości i zagrożeniom, jakie stwarza dla społeczności i naszych strażaków.

aapozar3Pożar opuszczonego domu przy Mutual Street nie był jedynym wybuchem ognia w rejonie GTA.

Wcześniej, w piątek wieczorem w dzielnicy Streetsville w Mississaudze, wybuchł gwałtowny pożar w okolicach Tannery Street i Joymar Drive w budynku będącym w trakcie budowy. Załogi strażackie z regionu Peel opanowały ogień kilka godzin później.

Pożar był na tyle duży, że zdecydowano się o ewakuacji mieszkańców sąsiedniego domu z obawy o przeniesienie się ognia.

Ogień był też przyczyną awarii zasilania w prąd. W pewnym momencie elektryczność przestała docierać aż do 1100 domów w okolicy, ale liczba ta spadła po chwili do 225 domów, które  pozbawione zostały zasilania przez cały piątkowy wieczór – poinformawała na Twitterze firma energetyczna Alectra. Dostawy prądu przywrócono niedługo po północy.