Uczennica ofiarą napaści seksualnej nauczyciela

Lokalnie Top News marz 3, 2018 at 12:30 pm

aanauczyciel2

Nauczyciel ze szkoły średniej z Markham został aresztowany i oskarżony o napaść seksualną na nastoletnią uczennicę.

Policja regionu York wszczęła śledztwo 23 lutego, po tym jak uczennica szkoły podlegającej York Catholic District School Board poinformowała, że została seksualnie napadnięta.

W rezultacie przeprowadzonego śledztwa śledczy postawili zarzuty 63-letniemu nauczycielowi fizyki i chemii, który pracował w szkole od 1989 roku.

Oskarżony nazywa się Frank Defina, mieszka w Vaugan i podejrzany jest o dwa ataki na tle seksualnym a także jeden akt wykorzystywania seksualnego oraz jeden przypadek seksualnej interferencji.

aanauczycielW piątek stanął przed sądem, w którym usłyszał zarzuty, a następnie został zwolniony za kaucją.

Sonia Gallo, rzeczniczka York Catholic District School Board wydała oświadczenie, w którym napisała, że nauczyciel ten „został odsunięty od wykonywania zadań dydaktycznych” i obecnie jest na urlopie.

„Te zarzuty bardzo zaniepokoiły członków YCDSB. Traktujemy je bardzo poważnie. Jednak teraz naszym priorytetem jest zapewnienie odpowiedniego, pełnego szacunku środowiska pracy i nauki dla wszystkich naszych uczniów i nauczycieli. (…) Zarzuty są poważne. Zawsze jesteśmy zaniepokojeni sytuacjami, w których uczniowie są zagrożeni, a to zagrożenie mogą stanowić nasi pracownicy” – napisała Gallo.

“Te zarzuty są bardzo niepokojące dla YCDSB i traktujemy je bardzo poważnie. Najważniejszym priorytetem rady jest zapewnienie bezpiecznego i pełnego szacunku środowiska pracy i nauki dla wszystkich naszych studentów i pracowników. “- napisała Gallo.

Dodała, że ​​szkoła współpracuje z funkcjonariuszami z York Regional Police, a pomoc psychologiczna zostanie udostępniona każdemu uczniowi lub pracownikowi szkoły, który „czułby się niekomfortowo” z powodu zaistniałej sytuacji.

Ani policja, ani rzeczniczka YCDSB nie podali nazwy szkoły, w której pracował oskarżony nauczyciel. Gallo poinformowała jedynie, że rodzice uczniów szkoły zostali poinformowani o sprawie.

Śledczy podejrzewają, że mogą być też inne ofiary nadaktywnego seksualnie nauczyciela. Dlatego zwracają się z prośbą do osób, które mają informacje na ten temat o kontakt pod numerem telefonu 1-866-876-5423, wew. 7075.