1000 osób opóźnionych w podróży z powodu wykolejenia dwóch wagonów

Lokalnie Top News marz 4, 2018 at 10:00 am

aapociag3

Via Rail musiała odwołać wszystkie sobotnie pociągi pasażerskie na trasach Montreal-Toronto i Ottawa-Toronto z powodu wykolejenia wagonów towarowych w pobliżu Kingston.

W dwóch wagonach będących w składzie pociągu towarowego znajdował się papier. Oba znajdowały się na końcu długiego sznura wagonów. Wypadły z torów w pobliżu John F. Scott Road około godziny 1:20 po południu, jak poinformował rzecznik CN Rail, Patrick Waldron.

Jeden z wagonów przewrócił się na bok, drugi, już poza torami pozostał w pionowej pozycji. Nikt nie został ranny.

Logan Cadue kręcił właśnie wraz z przyjacielem film wideo przejeżdżającego pociągu, kiedy nagle usłyszeli „pisk powietrza”.

Kadr z filmu nakręconego przez Logana Cadue.

Kadr z filmu nakręconego przez Logana Cadue.

- Z tyłu pociągu unosił się kurz, po czym wagon na końcu składu zaczął się chwiać na boki coraz bardziej i bardziej – opowiada Cadue – Zaraz hamulce pociągu zaczęły piszczeć Wszystko stało się bardzo szybko.

Na miejscu szybko pojawiła się policja, wkrótce też pojawiły się ekipy kolejowe.

„W związku z wypadkiem Via Rail musiała odwołać kurs pociągu z Montrealu do Toronto, którym miało jechać 647 pasażerów” – poinformowała w e-mailu rzeczniczka firmy Marie-Anna Murat.

W sumie z powodu wykolejenia wagonów ucierpi ponad 1000 pasażerów, ponieważ musiał zostać również odwołany pociąg na trasie Ottawa-Toronto.

aapociag- Via Rail robił co mógł, aby pomóc pasażerom znaleźć alternatywny transport – powiedziała Murat – Mają do wyboru pełny zwrot kosztów biletu lub wymianę na późniejszy termin podróży w tej samej cenie.

- Wypadek nie wpłynął na kursowanie pociągów pomiędzy Ottawą a Montralem – dodała rzeczniczka Via Rail – Nie miał też żadnych skutków dla pasażerów podróżujących wzdłuż korytarza Toronto-London-Windsor.

Firma powiadomiła Radę Bezpieczeństwa Transportu (Transportation Safety Board) o zdarzeniu.