Oszuści za kratkami – wyłudzili ponad 17 milionów

Lokalnie Top News marz 6, 2018 at 10:04 am

aahipoteka2

Cztery osoby zostały aresztowane z zarzutem dokonywania „wyrafinowanych i złożonych” oszustw hipotecznych.

Dochodzenie o kryptonimie „Project Bridle Path” zostało rozpoczęte wiosną 2013 roku i obejmowało kilka wysokiej klasy nieruchomości w Toronto.

Oficerowie z wydziału przestępstw finansowych torontońskiej policji twierdzą, ze suma oszustw dokonanych przez oskarżonych przekracza 17 milionów dolarów.

„Kredyty hipoteczne miały zostać zabezpieczone na nieruchomościach. Jednak nigdy nie zostały zarejestrowane i zostały fałszywie przedstawione pożyczkodawcom” – czytamy w komunikacie prasowym przedstawionym przez torontońska policję – „Osoby i firmy, które zostały wprowadzone jako właściciele nieruchomości, w rzeczywistości nie byli prawdziwymi właścicielami”.

Śledczy twierdzą także, że aby transakcje te miały wszystkie pozory zgodności z prawem wydano wiele fałszywych certyfikatów ubezpieczeniowych i świadectw ubezpieczenia majątku dla pożyczkodawców.

To długie, prawie pięcioletnie dochodzenie policyjne doprowadziło w końcu do postawienia zarzutów czterem osobom.

I tak Grant Erlick, 45-letni mężczyzna z Toronto i 48-letni Masumeh Shaer-Valaie z Richmond Hill, zostali oskarżeni o dokonanie oszustw na sumę ponad 5000 dolarów, zawiązanie spisku w celu popełnienia przestępstwa, fałszowanie dokumentów i pranie brudnych pieniędzy.

Arash Missaghi, 48-letni mężczyzna z Richmond Hill, został oskarżony o oszustwo w wysokości ponad 5000 dolarów, spisek w celu popełnienia przestępstwa, fałszowanie dokumentów.

Z kolei 53-letni Bob Bahram Aziz Beiki z Toronto został oskarżony tylko o jeden przypadek fałszerstwa w związku ze sprawą.

W czwartek mają stawić się w sądzie w Old City Hall.