Policjanci nie będą bezkarni

Lokalnie Top News marz 8, 2018 at 6:00 am

aasiu2

Dwóch policjantów z rejonu Durham odpowie przed sądem za brutalne pobicie 35-letniego mieszkańca Oshawy.

O postawieniu funkcjonariuszy policji w stan oskarżenia zdecydowali śledczy ze Special Investigation Unit (SIU) po przeprowadzeniu dochodzenia w sprawie uszkodzenia ciała zatrzymanego mężczyzny.

26 kwietnia 2017 roku o godzinie 21:00 funkcjonariusze ci zatrzymali samochód na Bruce Street w Oshawie. Po zatrzymaniu pomiędzy policjantami a pasażerem pojazdu doszło do kłótni (zostało to opisane przez śledczych jako „interakcja”), co doprowadziło do aresztowania mężczyzny. Został on przewieziony na posterunek policji, ale niedługo po tym karetka pogotowia zabrała go do szpitala. Obecnie jest leczony, a obrażenia, jakie odniósł SIU określiła w komunikacie prasowym jako „poważne szkody”.

Funkcjonariusze – 42-letni constable James Edward Sholts, i 32-letni constable Thomas Broadfoot są oskarżani o: dokonanie jednego ataku, którego skutkiem są obrażenia ciała; utrudnianie prowadzenia śledztwa; matactwom oraz przeszkadzanie funkcjonariuszowi pokojowemu w czynnościach.

Obaj policjanci mają stawić się przed Trybunałem Sprawiedliwości Ontario 22 marca.

SIU to cywilna agencja, która bada zgłoszenia lub skargi dotyczące policji, w których na skutek działań policjantów następuje śmierć lub poważne obrażenia ciała, albo istnieje podejrzenie napaści na tle seksualnym.