Zazieleniły się ulice Toronto

Lokalnie Top News marz 12, 2018 at 6:00 am

aapatrick4

W niedzielę po raz 31 w Toronto odbyła się Parada Świętego Patryka.

Uczestnicy ubrani na zielono przeszli ulicami Bloor Street skręcając na południe na Yonge Street po czym przeszli na zachód po Queen Street by zakończyć irlandzkie święto przed miejskim ratuszem na Nathan Phillips Square.

Sandra Stuckless z dziećmi

Sandra Stuckless z dziećmi

Sandra Stuckless, której dziadek jest Irlandczykiem powiedziała, że przyprowadziła na paradę swoje dzieci, aby mogły doświadczyć nieco tradycji ich przodków.

- To zabawne i ekscytujące móc doświadczyć i świętować nasze irlandzkie dziedzictwo – mówi Sandra.

Swoją satysfakcją z uczestnictwa w paradzie nie krył również Patrick Sherlock, który również przyszedł ze swoimi dziećmi.

- To wielka sprawa. Mieszkamy w mieście wraz z wieloma różnymi grupami etnicznymi i jest to święto, którego się nie zapomina. I to jest to, o co chodzi w Toronto – mówi.

Doug Ford

Doug Ford

W paradzie uczestniczył dzień po swoim zwycięstwie w wyborach na szefa Partii Konserwatywnej były miejski radny, Doug Ford. Skorzystał z okazji, by podziękować wszystkim swoim zwolennikom w Dniu Świętego Patryka.

Dla Sorabha Garga, przybysza z dalekich Indii, który mieszka w Toronto od niedawna Parada była okazją, by stać się na jeden dzień Irlandczykiem.

- To piękne widzieć różnych ludzi z różnych kultur i móc wraz z nimi cieszyć się z ich święta – powiedział Garga – I nawet jeśli nie jestem Irlandczykiem, to stałem się nim przez jeden dzień.