Przedwyborcze gry wstępne

Lokalnie Top News marz 13, 2018 at 6:00 am
Które z nich w czerwcu będzie premierem Ontario?

Andrea Horwath, Doug Ford, Kathleen Wynne. Które z nich w czerwcu będzie premierem Ontario?

Po wyborze nowego lidera Partii Konserwatywnej, obecna premier Kathleen Wynne próbuje się odnaleźć w nowej sytuacji politycznej.

Wynne powiedziała, że ​​wybór Forda jako lidera Torysów nie zmieni planów partii przed czerwcowymi wyborami, Oświadczyła, że spokojnie przygotowuje się do rywalizacji i zapowiada, że jako kandydatka gotowa jest do inwestowania w ludzi.

Mimo spadających sondaży, Kathleen Wynne nie będzie łatwym przeciwnikiem do pokonania dla Douga Forda.

Mimo spadających sondaży, Kathleen Wynne nie będzie łatwym przeciwnikiem do pokonania dla Douga Forda.

Premier zaznaczyła, że ona i Ford bardzo się politycznie różnią, co znaczy, że wyborcy będą mieli prosty wybór w nadchodzących tygodniach.

- Pan Ford i ja nie zgadzamy się w bardzo wielu kwestiach – powiedziała Wynne – Myślę, że to, co przedstawiamy w naszej platformie wyborczej jest bardzo różne od tego, co wysunął lider Konserwatystów, który przewiduje cięcia i zmniejszenie programów wspierających przeciętnych ludzi.

Jak wiadomo, Ford wygrał przywództwo Torysów pokonując bardziej liberalnie nastawioną kandydatkę, Christine Elliott, która dopiero po całym dniu namysłu uznała wygraną swojego rywala.

- Zjednoczeni kroczymy naprzód – powiedział Ford – Nie możemy się doczekać kiedy pozbawimy Kathleen Wynne władzy i kieszenie podatników zaczną się ponownie napełniać.

aarywale4W trakcie kampanii wyborczej Ford wielokrotnie przedstawiał siebie jako człowieka spoza partyjnego establishmentu, który chce wyzwolić prowincję spod władzy zblatowanych ze sobą elit i oddać wpływ na sprawy prowincji zwykłym ludziom. Zachwalał też swoje doświadczenie w prowadzeniu firmy produkującej etykiety i mówił, że jest przygotowany do prowadzenia sprawnego rządu.

- Zamierzamy obniżyć stawki za wodę, zacząć przyciągać inwestorów, tworzyć dobrze płatne miejsca pracy i warunki dla prowadzenia biznesu – powiedział w poniedziałek dziennikarzom – Postawimy na granicy wielki neon z napisem „Ontario jest otwarte na biznes”.

Ford obiecał zlikwidować proponowany podatek węglowy, na który godził się były przywódca Ontario PC Party, Patrick Brown. Skrytykował też program edukacji seksualnej liberalnego rządu i zapowiedział, że w kwestiach światopoglądowych w klubie parlamentarnym Konserwatywstów nie będzie dyscypliny, co pozwoli posłom głosować w zgodzie z własnym sumieniem.

Wybory do parlamentu prowincji odbędą się 7 czerwca.