Matka i jej dwoje dzieci zamordowani w Ajax

Lokalnie Series Top News marz 15, 2018 at 6:00 am

aaajax2

29-latek został aresztowany w związku ze śmiercią 39-letniej mieszkanki Ajax, jej 15-letniego syna i 13-letniej córki.

Policjanci z rejonu Durham zostali wezwani do domu na Hilling Drive, w pobliżu Driveway West w środę około 11 rano po tym, jak przyjaciółka kobiety usiłowała ją odwiedzić i spytać o stan jej zdrowia, ale pewien mężczyzna nie chciał jej wpuścić do środka domu.

Mężczyzna ten po chwili odjechał spod domu czarnym samochodem. Tego samego dnia, około 19:00 policjanci aresztowali go w Oshawie. W środę wieczorem został oskarżony o dokonanie dwóch morderstw drugiego stopnia i usiłowanie zabójstwa.

Const. George Tudos

Const. George Tudos

Const. George Tudos powiedział dziennikarzom, że nazwisko podejrzanego nie zostanie ujawnione, dopóki jego sprawa nie zostanie rozpatrzona przez sąd na pierwszym przesłuchaniu. Ma to nastąpić w czwartek. Policjant dodał, że funkcjonariusze zareagowali na zgłoszenie, które zostało sklasyfikowane jako „nieznane kłopoty” w domu. Po przybyciu na miejsce odkryli martwe ciała dwóch osób oraz ciężko ranną 13-letnią dziewczynkę. Została natychmiast przewieziona do miejscowego szpitala, by później zostać przetransportowaną do specjalistycznego ośrodka urazowego w Toronto, gdzie około godziny 22 zmarła.

Ofiarami są matka Krissy Pejcinovski, jej syn Roy Pejcinovski, policjanci nie podali imienia trzeciej, najmłodszej ofiary zbrodni. Trzecie dziecko pani Krissy Pejcinovski ocalało, ponieważ w czasie popełnienia zbrodni przebywało poza domem szkoląc się przed egzaminem na prawo jazdy.

 Roy Pejcinovski

Roy Pejcinovski

- W tej chwili prowadzimy dochodzenie w sprawie zabójstwa – powiedział const. Tudos – Mamy zmarłe osoby, mamy poważnego podejrzanego. Wciąż jednak wiele kwestii musi zostać w trakcie śledztwa wyjaśnione.

Wszystko wskazuje na to, że aresztowany mężczyzna żył w związku z zamordowaną matką trojga dzieci.

Śledczy z wydziału zabójstw zbierają dowody zbrodni, rozmawiają ze świadkami.

- Jesteśmy w trakcie przesłuchiwania niektórych świadków, którzy byli tu na miejscu przed przybyciem policji i mam nadzieję, że jak już z nimi porozmawiamy, to lepiej zrozumiemy co dokładnie się stało w tym domu – relacjonował const. Tudos.

Sąsiedzi są bardzo poruszeni tym co się stało.

- Wróciliśmy do domu na lunch i zobaczyliśmy wokół domu kilka samochodów policyjnych i karetek pogotowia – powiedziała kobieta, które prosiła o nieujawnianie swoich danych personalnych – Zrozumieliśmy, że w domu Krissy stało się coś naprawdę poważnego.

Rodzina Pejcinovskich mieszkała w sąsiedztwie od kilku lat.

- Jej syn grał w hokeja na lodzie, a dwie córki często koło naszego domu przechodziły i się zawsze serdecznie witały – mówi Alex Kervick, którego dom stoi tuż obok domu rodziny Pejcinovskich.