Torysi zdecydowali – Patrick Brown musi odejść z polityki

Lokalnie Top News marz 16, 2018 at 6:00 am

aabrown

Były lider Konserwatystów w Ontario, Patrick Brown, nie będzie mógł ubiegać się o fotel posła do prowincyjnego parlamentu w czerwcowych wyborach.

Tak zdecydował komitet nominacyjny partii, który zakomunikował, że Brown nie będzie kandydatem Torysów na posła z okręgu Barrie-Springwater-Oro-Medonte.

Decyzja ta nastąpiła po rezygnacji Browna ze stanowiska lidera partii w związku z zarzutami o niewłaściwe zachowania seksualne, którym zaprzeczał.

Sam Brown do decyzji jego partii odniósł się ze spokojem i zrozumieniem. Stwierdził, że w jego życiu przyszedł czas „wielkiej refleksji”.

„Pozostaję wierny ruchowi konserwatywnemu i dobru mojej lokalnej społeczności” – napisał w czwartkową noc na Twitterze – „Jestem przekonany, że okręg Barrie-Springwater-Oro-Medonte będzie miał kandydata z ramienia PC Party, który będzie działał i ciężko pracował w imieniu naszych wyborców. Dziękuję ludziom z Barrie i powiatu Simcoe za niezachwiane wsparcie przez ostatnie 17 lat”.

Rezygnacja Browna pogrążyła Konserwatystów w chaosie zmuszając partię do szybkiego wyboru nowego lidera, którym po burzliwej konwencji został były torontoński radny, Doug Ford.

Nowy lider w specjalnym czwartkowym oświadczeniu napisał, że jest zadowolony z decyzji partyjnej komisji nominacyjnej wykluczającej Browna z kręgu nominatów na posłów do parlamentu prowincji Ontario.

„Jestem w pełni skupiony na czerwcowych wyborach i podjęciu walki z premier Kathleen Wynne” – stwierdził Ford – „Wspólnie dopilnujemy, abyśmy byli w jak najlepszej pozycji do pokonania Liberałów i stworzenia większościowego rządu”.

Prezydent partii, Jag Badwal, powiedział, że komisja zgodziła się również na ponowne otwarcie nominacji w trzech okręgach: Brampton North, Mississauga Center i Newmarket-Aurora.

Komitet odrzucił także nominację w okręgu Hamilton West-Ancaster-Dundas „w wyniku wadliwego procesu” – poinformował Badwal.

Członkowie partii byli mocno zniesmaczeni wewnętrznymi kontrowersyjnymi walkami o nominacje w tych okręgach. Decyzja komisji nominacyjnej w zdecydowany sposób kładzie im kres.