Gene Simmons szefem promocji do spraw marihuany

Kanada Top News marz 17, 2018 at 1:44 pm

zz geneBasista i wokalista  słynnej grupy Kiss objął dość nieoczekiwaną rolę w kanadyjskiej firmie Invictus Strategies MD Corp., która reprezentuje producentów marihuany.

Jego zadaniem ma być reklama firmy i pomoc przy planowaniu strategii marki. Jest to stanowisko o tyle nieoczekiwane, gdyż Gene Simmons zawsze był przeciwny stosowaniu narkotyków i używek odurzających. Z drugiej strony jego osoba aż tak dziwić nie powinna, gdyż Gene Simmons reklamował wcześniej chociażby alkohol, któremu też się sprzeciwia.

Tak przewodniczący i główny dyrektor firmy, Dan Kriznic, mówi o nowym pracowniku:

- Gene Simmons to geniusz brandingu, który nie tylko stworzył jeden z najbardziej ikonicznych zespołów wszech czasów, a także z powodzeniem budował marki w wielu krajach i w wielu gałęziach przemysłu. Gene będzie budował marketingowe inicjatywy, które będą popularyzować pozytywne przesłanie firmy zgodnie ze ścisłymi regulacjami dostępu do cannabis w Kanadzie.

Gene Simmons natomiast mówi: – Wartości i rodzina są dla mnie bardzo ważne, a gdy pierwszy raz nawiązałem kontakt z Danem z Invictus, natychmiast zrozumiałem, że z podobną pasją podchodzimy do tych samych, kluczowych dla życia fundamentów. Zamiast zabrać się do interesów, rozmawialiśmy o rzeczach, które znaczą dla nas najwięcej.

Obecnie w Kanadzie marihuana legalna jest tylko w celach medycznych, dlatego Invictus aktualnie promuje jedynie producentów marihuany stosowanej w celach leczniczych. Jednak jeśli parlament przegłosuje najnowszą ustawę, najpóźniej 1 lipca 2018 roku będzie można stosować marihuanę także w celach rekreacyjnych.

Ustawa przewiduje kilka ograniczeń: nie będzie można sprzedawać produktu osobom nieletnim, nie będzie można też promować produktu w taki sposób, by reklama była zachęcająca dla dzieci lub młodzieży.