Wozimy wyłącznie kobiety

Lokalnie Series Top News marz 19, 2018 at 6:00 am

aadriveher4

W Toronto powstała nowa firma komunikacyjna przeznaczona wyłącznie dla kobiet.

Założycielką firmy DriveHer jest Aisha Addo. Do podjęcia tej inicjatywy skłoniła ją niekomfortowa sytuacja, w jakiej znalazła się podróżując taksówką. Z jej opowieścią może identyfikować się wiele kobiet. Addo opowiada, że jechała taksówką z domu przyjaciółki do swojego domu w Mississaudze. Taksówkarz zaczął jej zadawać krępujące pytania.

Aisha Addo

Aisha Addo

- Pytał mnie, czy mieszkam sama, potem zaczął pytać, czy mam chłopaka, a potem pojawiły się naprawdę dziwne seksualne insynuacje – mówi Addo.

Zadzwoniła do przyjaciółki i poprosiła, by pozostała rozmawiała z nią przez telefon do końca podróży. Kiedy dotarła bezpiecznie do domu to doświadczenie sprawiło, że zaczęła się bać jeździć taksówkami.

- Pomyślałam później: A co z kobietami, które nie mają telefonów, albo nie mają do kogo zadzwonić? Kobiety korzystające z taksówek bywają molestowane, atakowane, prześladowane – mówi Addo.

Stąd pomysł stworzenia specjalnego serwisu wyłącznie dla kobiet.

Firma funkcjonuje na podobnej zasadzie jak Uber albo Lyft. Jest to aplikacja na telefony komórkowe pozwalająca kobietom korzystać z przejazdu samochodem.

Niestety już pierwszego dnia funkcjonowania DriveHer musiała zmierzyć się z problemami technicznymi, które spowodowały duże opóźnienia. Addo poinformowała, że zespół specjalistów pracuje nad ich rozwiązaniem i ma nadzieje, że szybko uda się uporać z błędami oprogramowania i wkrótce firma będzie funkcjonowała bezbłędnie.