Zwycięska seria Raptors przerwana

Kanada Top News marz 19, 2018 at 12:30 pm

Koszykarze Oklahoma City Thunder pokonali Toronto Raptors 132:125 i przerwali ich serię 11. zwycięstw.

Russell Westbrook nie ma sobie równych, 29-latek obecny w każdym miejscu na parkiecie zdobył 37 punktów, 13 zbiórek oraz 14 asyst i zanotował piąte triple-double z rzędu, a jego zespół pokonał Raptorsów w Toronto, co wcześniej, na 34 mecze, udało się tylko pięciu zespołom.

Thunder przerwał serię 11. zwycięstw Raptorsów.  Jeszcze niespełna minutę przed końcem był remis, 125:125. Wtedy dwie kluczowe akcje przeprowadził właśnie Westbrook, który wyprowadził OKC na prowadzenie 129:125. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 132:125.

Sędziowie podejmowali w czwartej kwarcie kontrowersyjne decyzje, a Toronto Raptors powiedzieli, co myślą na ten temat i tak z parkietu wyrzuceni zostali DeMar DeRozan, Serge Ibaka i ich trener, Dwane Casey.

DeRozan był rozwścieczony, kiedy sędziowie nie odgwizdali na nim faul 30 sekund przed końcem w kluczowym momencie.

zz oklahoma- Próbował mnie uderzyć, ponieważ miałem prosty dwutakt. Byłem faulowany - mówił stanowczo DeRozan o obronie Coreya Brewera. Wszystko zakończyło się więc w cieniu kontrowersji. Dzisiaj Raptors grają w Orlando.

Pasmo sukcesów podtrzymali natomiast Portland Trail Blazers, którzy zanotowali 13. sukces z rzędu. Zwycięstwo odnieśli też Houston Rockets, którzy poczynili następny śmiały krok ku temu, aby zakończyć sezon zasadniczy z najlepszym bilansem w NBA.

Wyniki:

Toronto Raptors - Oklahoma City Thunder 125:132 (34:40, 30:26, 34:31, 27:35)

(DeRozan 24, Lowry 22, Miles 15, Wright 15 – Westbrook 37, Adams 25, George 22)

New Orleans Pelicans - Boston Celtics 108:89 (20:28, 27:21, 35:27, 26:13)

(Davis 34, Diallo 17, Mirotic 16 – Tatum 23, Morris 17, Rozier 13)

Minnesota Timberwolves - Houston Rockets 120:129 (23:38, 33:39, 25:30, 29:22)

(Teague 23, Wiggins 21, Crawford 20, Towns 20 – Harden 34, Paul 18, Capela 16)

Los Angeles Clippers - Portland Trail Blazers 109:122 (18:24, 34:34, 29:33, 28:31)

(Williams 30, Harrell 24, Rivers 15 – LIllard 23, Harkless 21, McCollum 21, Nurkic 17).