Ford tryska energią – pierwszy przedwyborczy wiec Torysów

Lokalnie Top News marz 20, 2018 at 10:00 am

 

Ford został wprowadzony na scenę przez Christine Elliott, Caroline Mulroney i Tany’ę Granic Allen

Ford został wprowadzony na scenę przez Christine Elliott, Caroline Mulroney i Tany’ę Granic Allen

Doug Ford planuje “przejąć prowincję” po czerwcowych wyborach do parlamentu Ontario.

Doug Ford wystąpił do zgromadzonych na wiecu w Toronto przeszło 2000 swoich rozentuzjazmowanych zwolenników. Było to jego pierwsze przemówienie po zwycięstwie w wyborach na lidera Partii Konserwatystów w Ontario. Powiedział, że jest przekonany, że może zbudować rząd po wyborach, ponieważ wyborcy w Ontario są zjednoczeni w swojej niechęci do rządu Kathleen Wynne.

Lider Torysów przypuszcza, że przyciągnie nie tylko wyborców konserwatywnych, ale również tych, którzy w przeszłości byli lojalnymi zwolennikami Liberałów i NDP.

Przed wystąpieniem Ford został wprowadzony na scenę przez Christine Elliott, Caroline Mulroney i Tany’ę Granic Allen, troje kandydatów, których pokonał w wyścigu przywódczym.

- Nie chodzi o to w jakich barwach się występuje, ale o naprawę tej prowincji – powiedział – Zapewniam was, Liberałowie uważnie nasz dzisiejszy wieczór obserwują i bardzo się martwią, są przerażeni, gdy widzą zjednoczoną partię, jaką jest PC.

W swoim wystąpieniu Ford skupił się głównie na finansach prowincji, które – jego zdaniem – były fatalnie zarządzane przez rząd Kathleen Wynne. Poniedziałkową Mowę Tronową, w której Liberałowie złożyli obietnicę znacznych inwestycji w opiekę zdrowotną, scharakteryzował jako „pełną fałszywych i drogich obietnic”.

Wszelkie wzmianki o premier Wynne lub o rządach Liberałów spotykały się z głośnym buczeniem zgromadzonego tłumu.

aaford2- Widzę chłopaki, że dzisiaj tworzymy niegrzeczną grupę – zażartował w pewnym momencie Ford, po kolejnym wybuczeniu wzmianki o premier Ontario.

Zapowiedział, że chce przywrócić miejsca pracy w sektorze wytwórczym, mówiąc iż Ontario było „ekonomicznym motorem” Kanady, a teraz jest to prowincja, które wlecze się na końcu spośród innych rejonów państwa.

Ford powtórzył wcześniejsze obietnice, że jego rząd sprawi, że Ontario będzie bardziej przyjazne dla biznesu niż USA i inne prowincje. Zapowiedział, że skorzysta z lukratywnych zasobów naturalnych znajdujących się na północy prowincji. Proponowane projekty wydobywcze to „Ring of Fire”.

- Zrobię to, choćbym miał sam przeskoczyć na buldożer – powiedział – Gdy obniżymy podatki i stawki za wodę, drastycznie obniżymy podatki, Ontario będzie miało dobrobyt, którego ta prowincja nigdy wcześniej nie widziała.

Ford powołał się na doświadczenia amerykańskie. Obniżone podatki od przedsiębiorstw wprowadzone przez Donalda Trumpa przyniosły korzyści amerykańskim przedsiębiorcom, rozruszało przemysł, gwałtownie przybyło miejsc pracy. Powiedział, że spodziewa się podobnego efektu w Ontario po dojściu do władzy.

- Musimy pozbyć się podatku węglowego – powiedział Miguel Gonzalez, który uczestniczył w wiecu wraz z matką, Eriką Gonzalez.

Erika mówi, że ​​”odpowiedzialność fiskalna” jest najbardziej atrakcyjną częścią platformy Forda. Gonzalez, który uczy studentów w klasach jeden, dwa i trzy, ma także nadzieję, że prowincja dokona przeglądu programu edukacji seksualnej, który nazywa “nieodpowiednim dla wieku.

Miguel przyznał się, że początkowo wspierał Elliott, ale był szczęśliwy, gdy przerzucił swoje poparcie na Forda i kiedy właśnie on został wybrany na lidera.

- Cieszę się, że mogę poprzeć tego, kto pokona Kathleen Wynne – powiedział.