Instagram rozszerza na Kanadę swoją ofertę zakupów

Nowości Top News marz 20, 2018 at 4:00 pm
Aplikacja Instagram wyświetlana na iPhonie

Aplikacja Instagram wyświetlana na iPhonie

Instagram umożliwia wybieranie zdjęć w celu zakupu konkretnych produktów.

Ten gigant mediów społecznościowych pozwala firmom na oznaczanie produktów w swoich postach, co umożliwi użytkownikom kupowanie towarów lub dowiadywanie się o nich.

Funkcja pozwala również biznesom na dodawanie zakładki “Shop” do swoich profili i zbieranie danych o tym, ile osób stuka w dane ikonki, ogląda lub kupuje za pośrednictwem Instagramu.

Serwis ten pierwotnie wystartował w ubiegłym roku w Stanach. Obecnie, oprócz Kanady, funkcja ta będzie dostępna również we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Brazylii, Australii i Wielkiej Brytanii.

 

zz instagram2

Instagram twierdzi, że aż 200 milionów ludzi dziennie odwiedza profile biznesowe w aplikacji, ale tylko jedna trzecia z nich podąża za produktem firmy, którą przeglądają.

Instagram został zakupiony 6 lat temu przez Facebook za miliard dolarów (pracowało wówczas nad nim zaledwie 13 pracowników). Dostępny na systemy operacyjne Windows Phone, iOS i Android, umożliwia edycję zdjęć i filmów, stosowanie do nich filtrów cyfrowych oraz udostępnianie ich w różnych serwisach społecznościowych.

Od kilku lat sukcesywnie przybywa użytkowników portalu, w kwietniu 2017 roku ich liczba przekroczyła 700 mln.