Na wschód od Toronto strajkują kierowcy autobusów szkolnych

Lokalnie Top News marz 21, 2018 at 10:00 am

aashool bus

Kierowcy autobusów szkolnych obsługujący społeczności na wschód od Toronto rozpoczęłi strajk.

Kierowcy zdecydowali się na tę formę protestu po nieudanych rozmowach kontraktowych między Unifor a First Student Bowmanville.

Strajk wpłynie na funkcjonowanie dojazdów uczniów do szkół położonych w regionie Durham oraz będących pod jurysdykcją Kuratoriów Oświaty (School Boards): Durham, Durham Catholic, Kawartha Pine Ridge, Peterborough Victoria Northumberland i Clarington Catholic.

Związek zawodowy Unifor Local 4268 poinformował, że negocjacje zakończyły się na krótko przed terminem strajku, minutę po północy, a kluczowe kwestie sporu, to nieopłacane godziny pracy i płace kierowców.

Kierowcy autobusów szkolnych pracują bez umowy od 31 sierpnia 2017 roku. Nie chcą już godzić się z praktycznym wyzyskiem.

Kierownictwa szkół zalecają rodzicom odwiedzenie Student Transportation Services dla centralnego Ontario oraz stron internetowych Durham Student Transportation Services, gdzie znajdą informacje uczniowie których szkół pozbawieni zostali środka transportu.

Reakcja władz miejskich i regionu świadczą o pewnej bezradności polityków, którzy nie są w stanie szybko rozwiązać spór. Dlatego komentują strajk wygłaszając niewiele znaczące, choć jak najbardziej słuszne sentencje.

- Ważne jest, aby nasze dzieci bezpiecznie dojeżdżały do szkoły, a to oznacza dobrze wyszkolonych, odpowiedzialnych kierowców – powiedziała miejscowa prezydent Debbie Montgomery.